No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Õpilane

We 14/12/2016 20:45
3.00
„Need, kes järgivad valgust, on leiutanud pimeduse.“ – Robert Desnos

Millesse sina usud?

Veniamin on teismeline, kes omandab ühel päeval väga karmid põhimõtted oma elule. Ta hakkab järgima piiblit sõna sõnalt ning hakkab neid samu põhimõtteid ka teistelt nõudma. Ta pommitab oma ema, koolikaaslasi ja kogu keskkooli suurte nõudmistega: tüdrukud ei tohi ujumistundides bikiinides käia, seksuaalkasvatust ei sobi koolis õpetada, evolutsiooniteooriat ei saa õpetada loodusteadustes.

Enamik täiskasvanuid tüdineb õige pea noore nagamanni, kes vannub üksnes käsi pühakirjal, tõekspidamistest. Üksnes Veniamini bioloogiaõpetaja Elena suudab esitada poisile tema enda uskumuste väärilise väljakutse.

Aga kui Veniamini sõnad muutuvad tegudeks, hakkab maailm tumedaks muutuma...

Kirill Serebrennikovi film “Õpilane” näidab kuhu mustvalge maailmavaatega  fundamentalism võib äärmisel moel viia. Kus kulgeb terve enesekindluse ja psühhoologilise manipulatsiooni piir?
See Cannes'i filmifestivalil esilinastunud linateos on Vene kaasaegse filmi hiilgav näide.

Film põhineb saksa näitekirjaniku Marius von Mayenburg Berliini Schaubühne Theater'is esietendunud näidendil “Märtyrer”.
Kaliningradi hallides toonides brutaalse arhitektuuriga linn, helilooja Ilya Demutsky dramaatiline muusika, vene tippoperaatori Vladislav Opelyantsi kätetöö ja filmi lõpumeetritele paigutatud sloveenia kurikuulsa industriaalkollektiivi Laibachi järsk lugu “God is God” teevad filmist paeluva kogemuse, mis jääb kummitama nädalateks.

Süngus ja ilu käivad selles filmis käsikäes.

Events website: http://www.kinosoprus.ee/et/movie/opilane

Show descriptionHide description
Events