No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Jevgeny Grishkovets 'Südame sosin' / Евгений Гришковец 'Шепот сердца'

We 21/12/2016 19:00
Nordea Kontserdimaja, Tallinn
23.50 - 40.50
Including extra fees

JEVGENY GRISHKOVETSI UUS NÄIDEND „SÜDAME SOSIN”

Jevgeny Grishkovets annab võimaluse SÜDAMELE rääkida südamelt ära, hästi vaikselt, sosistades.
Peaaegu poolteist tundi täidab see fantaasiatasemel tegelane SÜDA, arutledes peenelt ja täpselt, isikustades ja esitades saalis olijatele küsimusi. Nagu ikka räägib Grishkovets lihtsatest asjadest lihtsate sõnadega. 
Südame monoloog toimub haiglapalatis kroonlehtede keskel. Haiglaoludes hakkab inimene lõpuks kuulma oma südame häält ja seda järgima.

„Süda võib karjuda ja selles näidendis ta mingil ajal karjubki. Mingi aja ta vaikib. Siis ütleb midagi mõtlemapanevat. Aga kõige meeldivam on see, kui süda sosistab,” on Jevgeny Grishkovetsi veendumus.
Südame sosin on tunded, millest inimesed mõtlevad, aga rääkida julgevad neist aina vähem. Lapsepõlv on aeg, kui inimese ja südame vahel ei olnud vastuolusid. Täiskasvanuna on südamel omad hirmud, millest ta räägib. Ja muidugi sosistab süda armastusest, sellest keerulisest ja kohati isegi ohtlikust tundest, mis paneb võpatama ka uinunud südame.

Kuigi meie bioloogilist olemust nimetatakse ”arukaks inimeseks”, elavad paljud oma elu ära niimoodi, et lihtsalt ujuvad vooluga kaasa. Nad teevad tegusid, millest pole kasu neil endil ega kellelgi teisel. Nad unustavad selle, et kui muutuda liiga hooletuks, võib süda ühel päeval lihtsalt seisma jääda, siis tuleb surm. Kuid mitte meditsiinilisele lähenemisele ei taha Jevgeny Grishkovets suunata meie tähelepanu. „Südame sosin” (vaatajate hinnangul on tegemist kaasaegse inimese jaoks aktuaalse näidendiga) juhib tähelepanu sellele, kuidas hinnata meile antud elu, kulutades oma tunnid, päevad ja aastad südame hääle järgi, mitte kellegi teise poolt ettekirjutatud klišeede järgi. Veel pöörab autor tähelepanu ilmselgele tõsiasjale – inimesed muretsevad liiga palju tühiasjade pärast, panemata tähele neid asju, mis on tõeliselt olulised, mis võivad neid teha tõeliselt õnnelikuks. 

Jevgeny Grishkovetsi näidendid räägivad alati millestki varjulejäävast. Nendest asjadest, mida me endale tunnistada ei taha või millele meil pole aega mõelda. Uus lavastus on väga ilus. Väike pahur inimene, seljas naljakas kombinesoon, kükitab roosiõite kuhjal reanimatsioonikiirguse valguses. Ta proovib ennast veenda, et peab „vähem armastama ja mitte nii palju pisiasjade pärast muretsema”. Esimesed viis minutit saab vaataja tema üle naerda, näidendi lõpus aga nutab koos temaga.
Omaenda südamega peetud vestlus, südame poolt tulevad etteheited – et peremees piinab teda, paneb teda armastama ja kannatama, annab talle „tobeda” välimuse – tundub alguses nalja või anekdoodina. Kuid see poleks Grishkovets, kui koomilistest „südamepursetest” ei paistaks läbi autori enda lahutamatu kurbus. Südame poolt kõlavatest monoloogidest võib aru saada, et tegelane pole enam noor, ta on pettunud ja väsinud. Kuid kui väga ta ka ei püüaks, ei saa ta südame eest varjata ühtegi emotsiooni, süda näeb kõiki tema hirme, iga kummutatud pokaali ja iga mälutud burgerisuutäit. 

Ükskõik mida Grishkovets kirjeldab, olgu see siis aerofoobia, ootamatu fitnessimaania või unistus väiksest majast ilma netiühenduse ja naabriteta, igast lausest võib välja lugeda ka meie endi lootusi ja hirme. Just selle tõttu publik armastabki Grishkovetsi, tema öeldus tuntakse ära oma mõtted ja emotsioonid. Jah, võib-olla ei puuduta Grishkovets igavikulisi teemasid, kuid see-eest, kui palju on temas igapäevaselt äratuntavat. Ja kuidas ta seda teeb! Pisut murtud häälel, kogeledes ja ootamatute pausidega. Samamoodi räägivad ka meie vanemad, sõbrad ja lapsed, kui tahavad midagi häbiväärset üles tunnistada. Näiteks öelda seda, et nende süda valutab. Või et ükski valu pole õige valu võrreldes südamevaluga.

Jevgeny Grishkovetsi „SÜDAME SOSIN” Nordea Kontserdimajas 21. detsembril kell 19.00.

Events website: http://www.fortius.ee

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Jevgeny Grishkovets 'Südame sosin' / Евгений Гришковец 'Шепот сердца' We 21/12/2016 19:00 Nordea Kontserdimaja, Tallinn 23.50 - 40.50
Price information

A service fee of 0.50 € per ticket will be applied to all purchases made through the online shop.

Piletite hinnad vahemikus 33 € kuni 65 € vastavalt istekohale.

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvatele sündmustele lisandub teenustasu 0.50€/ pilet. (Teenustasust saadavat tulu kasutatakse külastajatele suunatud teenuste parendamiseks.)

Lisainfo:
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal.
Uksed avatakse kell 18:00
Ürituse algus 19:00. Hilinejaid saali ei lubata!
Kestab 2 tundi ilma vaheajata
Foto- ja videokaamera - ei ole lubatud.
Üritus toimub vene keeles
BRONEERI LAUD SIIT

Ratastoolikohtade tellimiseks helistada 6659534 või info@piletilevi.ee
Ratastoolikohad asuvad I rõdul viimase rea taga, kui rõdu ei avata paigutatakse ratastoolikohad parterisse
Sissepääs ratastooliga: Solaris Keskuse 1 korruselt Artis Kino lifti kõrval olevast uksest või liftiga parklakorruselt.
Ühele ratastoolis erivajadustega kliendi saatjale sissepääs tasuta.

Venue
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8 Tallinn 10016 Harju
+372 56673100
irina@fortius.ee