No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Fink

Th 28/09/2017 19:00
Vaba Lava
30.00
Hinnatud briti muusik ja laulukirjutaja Fink esineb sügisel Tallinnas

Käesoleva aasta 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Tallinna kontsert toimub Finki peagi ilmuva uue täispika albumi Euroopa turnee raames. Esimesed 100 piletit maksavad 25 eurot, edaspidi on pileti hinnaks 30 eurot, ukselt 35 €. Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ.

Fink, kodanikunimega Fin Greenall on Inglismaal Cornwallis sündinud ning hetkel Berliinis ja Londonis resideeruv laulja, lugudekirjutaja, produtsent ja DJ. Fink on koostööd teinud nii kuulsa soulilalja John Legendiga kui varalahkunud Amy Winehouse’iga ning tema laulukirjutajavõimeid on ülistanud teiste seas Ed Sheeran, Bon Iver ja legendaarne bassist Pino Palladino.

Fin Greenalli artistlik teekond sai alguse 1990ndate aastate keskel, mil ilmavalgust nägid tema esimesed muusikalised katsetused koostöös ambienti produtsendi Hefneriga. Algusaegadel keskendus ta elektroonilisele muusikale, mängis plaate üle terve maailma, avaldas Ninja Tune’i alamleibli Ntune alt seiklusliku kõlaga sampletronica EP-d “Finkfunk” ja “Front Side Blunt Side” ning jõudis uuel aastatuhandel oma esimese kauamängivani “Fresh Produce”.

2006. aastal viis Fink läbi stilistilise muutuse, võttes kätte kitarri ning salvestades oma teise albumi “Biscuits for Breakfast” koos trummari Tim Thorntoni ja bassisti Guy Whittakeriga. Järgmine album, Lamb’i mehe Andy Barlow produtseeritud “Distance and Time” (2007), sisaldas Finki läbilöögisinglit "This is the Thing," mis kõlas ka filmi “Dear John” heliribal. Järgneva albumi “Perfect Darkness” (2011) menu tekitas omakorda popimaailma suurnimede seas nõudluse Greenalli lugudekirjutamisoskuse järele. Koostööst John Legendiga on Fink võitnud kolm prestiižikat BMI lugudekirjutaja auhinda, ka jõudis ta koos Amy Winehouse’iga kirjutada loo "Half Time", mis ilmus varalahkunud lauljatari postuumsel kogumikul „Lioness: Hidden Treasures“.

2012. aastal esines Fink koos Amsterdami Kuningliku Concertgebouw orkestriga, mille tulemusena sündis ka majesteetlik kontsertalbum „Fink Meets the Royal Concertgebouw Orchestra“. Praegu avaldab Fink oma loomingut iseeenda plaadimärgi, Ninja Tune’i tütarleibli R'COUP'D Records, alt, mille alt ilmus ka tema seni edukaim, mitmeid Euroopa albumitabeleid vallutanud sooja pastoraalse helipildiga neobluusi album „Hard Believer“ (2014). 

Pärast vahepealset hingetõmbe-kõrvalprojekti “Fink’s Sunday Night Blues Club Vol. 1” avaldamist on Fin Greenall taas kokku saanud oma bändikaaslaste Thorntoni ja Whittakeriga, kellega koos ning mitmete erikülaliste abil on salvestatud uus stuudioalbum ja välja kuulutatud kontserttuur, mis jõuab sügisel ka Tallinna.
Lisateavet Finki uue albumi kohta avaldatakse järgnevate kuude jooksul.

Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ.

Lisainfo:
http://www.finkworld.co.uk 
www.musiccase.ee
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Fink Th 28/09/2017 19:00 Vaba Lava 30.00
Price information

To the tickets bought online a service fee of 0.50 € per ticket is applied

Esimesed 100 piletit hinnaga 25 € (otsas)
Eelmüügipilet 30 €s
Ukselt 35 € 

Ostmisel valida esmalt odavam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi.

Vaba Lava
19:00 uksed avatud
20:00 kontserdi algus

Venue
Telliskivi 60A Tallinn Estonia
Promoter
Musiccase OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 627608
info@tmw.ee