No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Jose González & The String Theory (SWE)

Fr 03/02/2017 19:00
Nordea Kontserdimaja
25.50 - 50.50
Including extra fees

Rootsi indiefolgi täht José González ja avangardorkester The String Theory esinevad veebruaris Nordea Kontserdimajas 


Tuleva aasta 3. veebruaril esinevad Tallinnas Nordea Kontserdimajas tuntud Rootsi indiefolgi artist José González koos rahvusvahelise muusika- ja kunstirühmitusega The String Theory.  Kontserdi erikülalisena astub üles Eesti laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja. Tallinna kontsert toimub Gonzáleze ja The String Theory jaanuaris algava Euroopa turnee raames. Piiratud kogus pileteid hinnaga 25€ – 50€ saadaval vaid Piletilevis.

Rootsi ühe tuntuima artisti, Argentiina päritolu laulja ja laululooja José Gonzáleze menukas esmavisiit Eestisse leidis aset 2008. aastal, mil tema soolokontsert pani punkti toonasele Jazzkaare festivalile. Pea aastakümme hiljem naaseb pastoraal-indie trubaduur siinse publiku ette koos otsingulise muusika- ja kunstirühmitusega The String Theory. 20-pealise orkestri toel saab Gonzáleze loomingu paremikku kuulda iseäranis lopsakais seadeis ning julgete vintidega.

Grammy võitjast José Gonzáleze loomingulist DNA-d on mõjutanud nii klassikaline kitarrimäng, Kuuba nueva trova kuulsuse Silvio Rodrigueze pärand, hardcore-punk ja postrock kui inimõigused ja moraalidilemmad. Gonzáleze akustilisest kitarrist ja pehmeist vokaalmeloodiaist kantud,  ühtaegu õrnad ja vihased, intiimsed ja eepilised palad on talle toonud ülistavaid võrdlusi nii Nick Drake’i kui Paul Simoniga; tema suurimaiks menukeiks on aga töötlused Joy Divisioni, Bruce Springsteeni, Massive Attacki, Kylie Minogue’i jt hittidest. Ka laiema publiku teadvusse ja tele-ekraanidele jõudis ta Rootsi bändi The Knife loo „Heartbeats“ cover’iga, mis kõlas Sony Bravia kuulsas “värviliste pallidega“ reklaamis. Seda Gonzáleze 2003. aastal ilmunud ja plaatinanormi jagu müünud debüütalbumilt "Veneer" pärinevat lugu on Spotify’s tänaseks striimitud üle 150 miljoni korra.

Publiku- ning kriitikamenu saatsid ka Gonzáleze 2007. aasta albumit "In Our Nature" ning mullu ilmunud õhulise tekstuuriga kauamängivat muusikalist jutustust "Vestiges & Claws". Lisaks kolmele sooloalbumile on ta üllitanud kaks täispikka plaati koos oma  bändiga Junip, olnud mitmete nimekate festivalide peaesineja, võitnud kaks Grammy auhinda, panustanud outside artisti Arthur Russelli lugude töötlustest koostatud heategevusliku kogumikalbumi valmimisse ja lasnud oma muusikal kõlada Ben Stilleri hittfilmis „Walter Mitty salajane elu“.
Viimastel aastatel on mitmekülgne muusik löönud kaasa ka nüüdisklassika, elektroonika ja müramuusika äärealadel seikleva kammerorkestri ja omalaadse mõttekoja The String Theory  tegemistes. Muusika- ning kunstirühmitus The String Theory loodi 2006. aastal Berliini audiovisuaalse artpunk duo Warren Suicide liikmete PC Nackti ja Cherie, heliloojate Ben Lauberi ja Nils Tegeni ning biitpoeedi Yaneqi eestvedamisel. Mõned aastad hiljem laienes nende tegevus ka Rootsi, José Gonzáleze kodulinna Göteborgi. Lisaks Gonzálezele on selles rahvusvahelises koosluses osalenud teiste seas Rootsi artistid  El Perro Del Mar, Wildbirds & Peacedrums, The Skull Defekts ning USA post-hardcore maestro Daniel Higgs.

2017. aasta jaanuaris Rootsist algav José Gonzáleze ja The String Theory Euroopat ning Ameerikat hõlmav kontserttuur on jätkuks nende 2011. aastal toimunud ülimenukale Euroopa turneele. 

Kontserdi erikülaline Mick Pedaja kerkis laiema avalikkuse tähelepanu orbiiti muusikakonkursi „Eesti Laul“ finaalis oma paeluva sündimotiivi ja unistava sõnumiga pala „Seis“ esitusega. Pedaja soololoomingut võib kirjeldada kui elektrooniliste ja akustiliste elementide segu, milles töödeldud väljahelid kohtuvad kosmilise atmosfääriga ning eksperimentaalsed kõlad popitunnetusega.

Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ, meediapartner Eesti Meedia.

Lisainfo:

http://jose-gonzalez.com
http://theworldstringtheory.org
www.musicsase.ee

José González & Göteborg String Theory
https://vimeo.com/19527835
https://www.youtube.com/watch?v=v4tsoU3KlBg

Mick Pedaja
www.mickpedaja.com

Events website: http://theworldstringtheory.org http://jose-gonzalez.com

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Jose González & The String Theory (SWE) Fr 03/02/2017 19:00 Nordea Kontserdimaja 25.50 - 50.50
Price information

A service fee of 0.50 € per ticket will be applied to all purchases made through the online shop.

AJAKAVA:
18:00 Nordea Konserdimaja avatud
19:00-19:30 Mick Pedaja
20:00-21:30 José González & The String Theory

ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolikohtade tellimiseks helistada 6659534 või kirjutada info@piletilevi.ee
  Ratastoolikohad asuvad I rõdul viimase rea taga, kui rõdu ei avata paigutatakse ratastoolikohad parterisse
  Sissepääs ratastooliga: Solaris Keskuse 1 korruselt Artis Kino lifti kõrval olevast uksest või liftiga parklakorruselt

NB!
Järgmised rõdu kohad on piiratud nähtavusega:
1.rõdu, rida 1, kohad 1-59
1.rõdu, rida 2, kohad 1-11 ja 47-57
2.rõdu, rida 1, kohad 1-72
Nähtavust segab piire, mis on paigaldatud rõdu servale ohutuse tagamiseks.

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€/ pilet.

Venue
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
Musiccase OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 627608
info@tmw.ee