No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Robert Jürjendal (kitarr) ja Madis Metsamart (löökpillid)

Th 01/03/2018 19:00
Niguliste kirik, Tallinn
7.00 - 15.00
Robert Jürjendal (kitarr) ja Madis Metsamart (löökpillid)
1. märts kell 19:00
Niguliste muuseum-kontserdisaal


Kontserdikava Lõputu teekond pakub kuulamiseks Robert Jürjendali minimalistlikku ja sugestiivset heliloomingut, mis on koostöös Madis Metsamardiga  seatud erinevatele kitarridele ja  laiale hulgale löökpillidele. Lisaks värskelt valminud kompositsioonidele tulevad ettekandele seaded  Robert Jürjendali sooloalbumitelt Rõõmu allikas, Valguse palsam ja Lihtminevik.

Robert Jürjendal on tuntud eesti muusik, kitarrist, helilooja ja pilliõpetaja. Ta alustas oma loometeed 1980. aastatel elektroakustiliste katsetustega Eesti Raadio ja Tallinna Linnahalli stuudiotes ning kitarristi ja laulukirjutajana ansamblis 777. Aastatel 1992−1997 osales ta Robert Frippi “Guitar Craft” kursustel Saksamaal, Grossderschaus. Ta on ka ansamblite Weekend Guitar Trio, Fragile ning UMA asutaja ja kaasasutaja. Aktiivse muusikuna on ta töötanud koos nii eesti kui ka välismaa artistidega, alates Tõnis Mäest ja Riho Sibulast ning lõpetades Jan Bangi ja Andi Pupatoga. Koos eri ansamblitega on ta esinenud mainekatel festivalidel mitmel pool maailmas, salvestanud palju heliplaate, kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat, akadeemilist loomingut eri ansamblikoosseisudele jpm. Tema loomingu tuumiku moodustavad elektroakustilised teosed kitarridele. Robert Jürjendal on välja andnud kaks sooloplaati “Rõõmu Allikas” ja “Valguse palsam”. Hetkel on ta pühendunud sooloesinemistele, kasutades erinevaid kitarre ja elektroonikat. 2017. aastal pälvis ta Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajate poolt Aasta Muusik 2016 tiitli.

Madis Metsamart on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Rein Roosi ja Eesti Muusikaakadeemia Kalju Terasmaa juhendamisel ning täiendanud ennast ka Andrus Vahu, Lassi Erkkilä, Mark Pekarski, Brian Melvini ja Thomas Jimeno Diazi juhendamisel. Aastail 1991–2005 töötas Madis Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris ning alates 2005. aastast Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris olles ühtlasi ka löökpillirühma kontsertmeister.  Madis Metsamart osaleb tihti Tallinna Kammerorkesteri, Põhjamaade Sümfooniaorkesteri, Helsingi Barokkorkestri ja paljude teiste orkestrite koosseisus. Kammeransamblitest on tema tuntumate partnerite hulgas olnud NYYD Ensemble, löökpilliansambel PaukenfEst, YXUS Ensemble, keelpillikvartett Prezioso ja mitmed teised. Lisaks on Madis Metsamart on esinenud ja plaadistanud ka duoga Villu Veski – Tiit Kalluste, Tõnis Mägi ansambliga, Robert Jürjendaliga ja paljude teiste tuntud muusikutega.

www.interpreet.ee
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Robert Jürjendal (kitarr) ja Madis Metsamart (löökpillid) Th 01/03/2018 19:00 Niguliste kirik, Tallinn 7.00 - 15.00
Price information

To the tickets bought online a service fee of 0.50 € per ticket is applied

Täispilet 15 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 7 €
Erivajadustega klient/saatja 7 €

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Uksed avatakse kell 18:00
Kestus 1h
Soovitatav vanus al. 7 eluaastast
Ligipääs ratastooliga olemas.

Promoter
SA Eesti Interpreetide Kontserdid
Suur-Karja 23 Tallinn 10148 Harjumaa
+372 5019524
kammermuusika@interpreet.ee