No results have been found for your request.
Loading...
Reload

MUUSIKAPÄEVA KONTSERT

Su 01/10/2017 15:00
Hopneri maja, Tallinn, Raekoja plats 18
10.00 - 15.00
Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert
1.oktoobril kell 15.00 Hopneri majas (Raekoja plats 18, Tallinn)


Ansambli Orthodox Singers rahvusvahelise muusikapäeva kontserdi kava on koostatud kaunitest vaimulikest teostest, mis on pärit Bulgaariast, Kreekast, Serbiast, Venemaalt. Üks kontserdi osa on pühendatud ka eksklusiivsetele iidsetele vaimulikele õigeusu lauludele, mis pärinevad Süüriast. Esitatakse ka eri ajastute autorimuusikat ja kaasaegseid teoseid õigeusu tekstidele. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest on sellised, mida kuuleb kontsert-ettekannetel väga harva.
Kriitikute poolt kiidetud professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaistele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate nagu Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga ka Veljo Tormise muusikateoseid.
Orthodox Singers'i muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsust, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Pileteid hinnaga 15/10 eurot saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
MUUSIKAPÄEVA KONTSERT Su 01/10/2017 15:00 Hopneri maja, Tallinn, Raekoja plats 18 10.00 - 15.00
Price information

To the tickets bought online a service fee of 0.50 € per ticket is applied

Täispilet 15€
Lapsed, õpilased, tudengid, pensionärid 10€

Lastele vanuses kuni 5a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.

Sissepääs alates 14:30
Kestus 1h

Venue
Raekoja plats 18 Tallinn Estonia
Promoter
Orthodox Singers SA
Toom-Kooli 13 Tallinn 10130 Harju
56986304
info@orthodoxsingers.com