No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Boris Grebenshikov ja sümfooniaorkester BG Symphonia / Борис Гребенщиков ''БГ Symphonia''

Sa 29/04/2017 19:00
Nordea Kontserdimaja, Tallinn
Past event
Nordea Kontserdimajas toimub 29. aprillil kl 19.00 Boris Grebenshikovi kontsert „BG Symphonia“, kus kuulsa vene rokkmuusiku laulud tulevad ettekandele sümfooniaorkestri saatel.

2016. aasta sügisel käivitus muusiku kodulinnas Peterburis Akadeemilises Kapellis Grebenshikovi uus sooloprojekt „BG Symphonia“. Selle aja jooksul on Grebenshikov esinenud orkestriga Venemaal, Ukrainas, Lätis, Iisraelis. Ja igal pool on võetud kontserdid vastu ovatsioonidega. 29. aprillil antakse kauaoodatud kontsert Nordea Kontserdimajas.

Kontserdi arvustustest: „See, kes ütleb, et BG on tardunud pronkskujuks ja end täielikult klassikuna tundma hakanud, paneb mööda. Esietendusel mängis BG nii, nagu oleksid kõik rokijumalad Peterburi Akadeemilise Kapelli sümfooniaorkestri sisse elama asunud.“

Grebenshikovi ja ansambli AKVARIUM tuntud laulud kõlasid uutes seadetes, tuues lugudesse ootamatult värske hingamise. „Grebenshikovilik meditatiivne lüürika sobitub viiulite ja klarnetitega ideaalselt ühte. Ja lapsepõlvest tuttavad laulud on hakanud äkki kõlama sellise varjundirikkuse, avaruse ning jõulisusega, mida põrandaalustel aegadel uneski ei oleks osanud näha,“ kirjutavad muusikakriitikud kontsertide kohta.

Boris Grebenshikovi ja sümfooniaorkestri ühinemine näib vaid esmapilgul harjumatu. Juba 1980. aastatel kirjutati laule, mida kandsid ette konservatooriumi haridusega viiuldajad ja isegi keelpilliansamblid, ka 1987. aastal toimus ansambli Akvarium kontsert orkestriga.
Koos BG-ga esinevad muusikud ansamblist Akvarium: legendaarne basskitarrist Aleksandr Titov, soolokitarrist Aleksei Zubarev ja iiri löökpillimängija Liam Bradley.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Boris Grebenshikov ja sümfooniaorkester BG Symphonia / Борис Гребенщиков ''БГ Symphonia'' Sa 29/04/2017 19:00 Nordea Kontserdimaja, Tallinn
Past event
Price information

AJAKAVA:
18:00 avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert.Vaheaeg 30 minutit. Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:50 Orienteeruv lõpp

ÜRITUSTE LISAINFO
▪     Vanusepiirang puudub
▪     Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. sülelapsel
▪     Hilinejaid saali ei lubata!
▪     Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
▪     Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
▪     I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€/ pilet.

Venue
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
ELC Promotion OÜ
Roosikrantsi 2 Tallinn Harju
+372 521234
info@elcomandante.ee