No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Mike Yeaman ''Õnnenumbrid''

Th 23/02/2017 19:00
Kolga-Jaani Rahvamaja
Past event
Mike Yeaman: ÕNNENUMBRID

Originaali pealkiri: LUCKY NUMBERS
Tõlkis ANDRA AALOE

Lavastaja: EERO SPRIIT
Kunstnik: JAAK VAUS
Mängivad: HELGI SALLO, KATRIN VALKNA, RAIVO RÜÜTEL, MERILIN KIRBITS, RAUNO KAIBIAINEN,  MADIS MILLING ja MIHKEL TIKERPALU (SA NUKU)

Esietendus on 7. veebruaril 2015 ja sellega tähistatakse Vana Baskini Teatri 10. sünnipäeva

Mike Yeaman on inglise näitleja, lavastaja ja näitekirjanik. Lisaks on ta kirjutanud ka telekomöödiaid ning kuuldemänge.

„Õnnenumbrid“ jõudis Inglismaal esmakordselt publiku ette 2008. aastal ja pälvis samal aastal Briti näitekirjanduse preemia ning seda on korduvalt lavastatud teatrites üle kogu Suurbritannia. Seda on tõlgitud ka teistesse keeltesse ja mängitud mitmes teatris Soomes ning Rootsis.

„Õnnenumbrid“. Pealkirja järgi on lihtne järeldada, et tükis on tegu loteriiga. Ja nii ongi. Perekond on pühendunud loteriil mängimisele. Kõik pereliikmed loodavad võita ja seeläbi igaüks omal viisil oluliselt oma elukvaliteeti parandada. Eeskätt vähemalt väliselt ikka juba päris dementses eas vanaema (mängib Helgi Sallo), kes loodab oma viimased päevad võiduraha eest luksusvanadekodus veeta. Aga ka tema tütar (Katrin Valkna), kes ainsana perele elatist teenib ja väimees (Raivo Rüütel), kelle sissetulek on juba mõnda aega vaid töötu abiraha. Rääkimata hilisteismelisest tütretütrest (Merilin Kirbits) ja varateismelisest tütrepojast (Rauno Kaibiainen), kelle soovid vastavad päris täpselt nende eale. Nimetatud eeldustest lähtudes algabki komöödias tõeline „õnnejaht“. Et segadus, mille peamine tekitaja on vanaema, oleks veel suurem, sekkuvad mängu ka „peresõber“ (Madis Milling) ja tütretütre „silmarõõm“ (Mihkel Tikerpalu SA NUKUst). „Õnnejaht“ ei kulge kaugeltki kivide-kändudeta ja mõnigi kord tundub, et kõik on mokas, aga nagu komöödiale kohane, on lõpp siiski lootusrikas. Kokkuvõttes on tegemist särava ja vaimuka komöödiaga, millel aga sugugi ei puudu nalja taha peidetud tõsisem sõnum.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Mike Yeaman ''Õnnenumbrid'' Th 23/02/2017 19:00 Kolga-Jaani Rahvamaja
Past event
Price information

 

Venue
Kolga-Jaani Kolga-Jaani vald Estonia
Promoter
Vana Baskini Teater OÜ
Vana Baskini Teater OÜ
Tartu mnt. 55/59-41 Tallinn 10115 Harjumaa
5030234
avalmis@hot.ee