No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Ingmar Bergman ''Pärast proovi''

Sa 25/11/2017 19:00 - Th 07/12/2017 23:59
15.00 - 19.00
Etendus  “Pärast proovi”

Ingmar BergmanMaailmakuulus filmi, teatri  ja kirjamees Ingmar Bergman on sündinud 14. juulil 1918 ning õige pea hakkab kultuuriüldsus tähistama tema 100. sünniaastapäeva. Ka näidend “Pärast proovi” on lavastatud seda tähtpäeva silmas pidades, kummardusena sellele suurmehele.

Lugu on teatrist, teatriproovist ja inimestest, kes suure kirega on pühendunud teatri tegemisele. Autor on väitnud, et selle näidendi puhul on tegemist “siira katsega olla siiras” ja tõepoolest tegelased on selles loos halastamatult ausad ning otsekohesed.

Tegevus toimub vanas teatrimajas, kus pärast A. Strindbergi näidendi “Unenäomäng” proovi on jäänud vestlema ja elu keerdsõlmi lahti harutama tunnustatud vana lavastaja ning nooruke näitlejanna. Ja nagu väga sageli, on teatriinimestel valusalt põimunud isiklikud ning tööalased suhted. Loosse sekkub mälestuspildina ka noore näitlejanna ema, kellel samuti näitlejana olid väga intiimsed ja lähedased suhted lavastajaga.

Näidendi meespeategelane Vogler on suuresti autori enda alter ego. Väga palju paralleele on näidendil I. Bergmani kuulsa autobiograafilise teosega “Laterna magica”.

Näidendis on kirge ja emotsioone, armastust ja erootikat.

Etenduse “Pärast proovi” lavastaja Madis Kalmeti poolt on komplekteeritud väga võimekas näitlejate trupp ning teatrivaldkonna parimad kunstnikud.


Osades mängivad:

Vogler - Guido Kangur ( Eesti Draamateater)

Anna - Riina Maidre

Rahel - Anne Veesaar


Kunstnik: Ivi Piho

Valguskunstnik: Priidu Adlas

Muusikaline kujundus: Peeter Konovalov


Etendused Tallinnas Filmimuuseumis 2017. a algusega 19.00

11., 12., 18., 19. ja 25. november;

5., 6. ja 7. detsemberEtenduse kaudu on meie üheks eesmärgiks koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga tutvustada tallinlastele ja ka Tallinna külalistele vastavatud Filmimuuseumi, mis on osa Maarjamäe lossi ja lossiparki rajatavast ajalookeskusest.

Täpsem info: http://www.ajaloomuuseum.ee/kulastamine/majad/filmimuuseum

Renoveeritud Maarjamäe loss avatakse Eesti Vabariigi 100. juubeliks veebruaris 2018.Korraldaja: MTÜ Mõisteater
Show descriptionHide description
Events