No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Vaim masinas. G. F. Parrot

Sa 16/09/2017 19:00
Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis (Lossi 38)
Past event

VAIM MASINAS. G. F. PARROT
Meelis Friedenthali anatoomiline teater ühes vaatuses

Autor Meelis Friedenthal
Lavastaja Tiit Palu
Kunstnik Maarja Meeru
Videokunstnik Janek Savolainen
Valguskunstnik Kaspar Aus
Muusik Heiki Palm (tšello)
Mängib Merle Jääger


Georg Friedrich Parrot (1767-1852) oli Tartu Ülikooli esimene taastamisjärgne rektor. Ta oli valgustusaja nõuetele vastavalt laia huvideringiga füüsik, kelle sõprussidemed tsaar Aleksander I-ga aitasid kaasa ülikooli avamisele ja õitsengule. Tema valgustuslik optimism, julgus suurelt mõelda ning soov oma tegudes pürgida inimkonna hüvangu poole mõjuvad inspireerivalt tänapäevani. 2017. aastal on G. F. Parroti 250. sünniaastapäev.

Meelis Friedenthali näidendis kohtume Parrotiga Vanas Anatoomikumis – uurivale vaimule ideaalses keskkonnas, kus ei puudu ei laip ega elekter.
Georg Friedrich Parrotina tuleb vaataja ette Merle Jääger. Mercale on see teine mehe-roll peale legendaarset Hamletit kolmkümmend aastat tagasi. Teatris me otsime inimest.

Lavastus valmib Vanemuise ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöös.
Esietendus 5. mail 2017 Tartu Ülikooli muuseumi vanas anatoomikumis Toomemäel (Lossi 38). 


Sooduspilet kehtib pensionäridele, õpilastele ja ISIC/ITIC-kaardi omanikele (soodustust tõendav dokument nõutav kohapeal).
Soodustust tõendav dokument peab olema etendusel kaasas.
Ostetud pileteid ei vahetata ega osteta tagasi. 


Tähelepanu! 
Tartu Ülikooli muuseum ootab kõiki “Vaim masinas. G. F. Parrot” etenduse piletiomanikke enne etenduse algust 15-minutilisele lühiekskursioonile ülikooli vanas anatoomikumis.
Rändame ajas tagasi ülikooli taasavamisaegsesse Tartu linna ning uurime, kuidas juhtus, et just siia ehitati Euroopa kõige terviklikum valgustusajastu ülikooliansambel. Osalejad saavad rohkem teada ka vana anatoomikumi ajaloost ning sellest, millist rolli see võluv hoone Eesti kultuuriloos mänginud on.
Ekskursioon on etenduse pileti omanikele tasuta ning algab kell 18.30. Huvilistel palutakse koguneda vana anatoomikumi fuajeesse 5-minutit enne ekskursiooni algust.
Olete oodatud!

Events website: http://www.vanemuine.ee/repertuaar/vaim-masinas-g-f-parrot/

Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Vaim masinas. G. F. Parrot Sa 16/09/2017 19:00 Tartu Ülikooli vanas anatoomikumis (Lossi 38)
Past event
Price information

Täispilet 19 €
Sooduspilet 15,20 €

Sooduspilet kehtib pensionäridele, õpilastele ja ISIC/ITIC-kaardi omanikele (soodustust tõendav dokument nõutav kohapeal). 

Tähelepanu! Tartu Ülikooli muuseum ootab kõiki “Vaim masinas. G. F. Parrot” etenduse piletiomanikke enne etenduse algust 15-minutilisele lühiekskursioonile ülikooli vanas anatoomikumis. Ekskursioon on etenduse pileti omanikele tasuta ning algab kell 18.30.

Venue
Tartu Lõuna-Eesti Estonia
Promoter
Teater Vanemuine SA
Teater Vanemuine SA
Vanemuise 6 Tartu 51003 Tartumaa
7440165
kassa@vanemuine.ee