No results have been found for your request.
Loading...
Reload

PÕLETATUD VÄLJADE HURMAA / Tartu Uus Teater+Kompanii Nii

Sa 25/03/2017 19:00
Tartu Uus Teater, Lai 37
13.00 - 50.00

Renate Keerdi lavastus “PÕLETATUD VÄLJADE HURMAA” on žanriliselt füüsilis-psühhedeelne sisekaemuslik tragöödia koomilis-poeetilises võtmes. Või vastupidi. Kõik oleneb vaatenurgast.

Põim Kama (Postimees): "Renate Keerd on suutnud füüsiliste väljendusvahenditega luua täiesti universaalse, kõigile mõistetava lavakeele, mille leidlikkus, teravmeelsus ja piiritu vaimukus ei väsi üllatamast. Kõnetatud saavad nii etendusest huumori otsijad kui ka sügavama filosoofilise mõtte jahtijad."

Katrin Maimik, Andres Maimik (Eesti Ekspress): "Lavastus annab vaatajale võimaluse omaenese ülemullitav hingesita ämber täiega kummuli virutada, visata turjalt sinna settinud taak – positsioon, kohustused, elu paratamatus, keele ängistus, nõudepesumasinasse kuhjunud nõud, mitte kusagile viivad mõtted, ämma sünnipäev. Ning rebida ennast alukate väele ja mõttes kaasa mürgeldada, möirata, püherdada, rammida, peksta, põgeneda torustikus tiirlevate nõmedate mõtete ja emotsionaalsete mürgiaurude käest puhtasse kehalisse ekstaasi. Ja siis ennast tühjaks tõmmelnuna ja armastuse altari ees puhastununa minna tagasi oma hallide seinte ja valge laega koju, panna nõudepesumasin tööle ja heita abikaasa kõrvale, ilma et padi oleks igatsusest läbi vettinud."

Keiu Virro (Eesti Päevaleht): "Väga füüsiline, koomiline ja vajaduse korral isegi õndsalt traagiline lavastus näitab, et kui teater on elus, siis võib klassikalise narratiivi mõneks ajaks rahulikult kõrvale jätta."

Iiris Viirpalu (Müürileht): „„Põletatud väljade hurmaas” võib näha taas, kuidas legodena ümber mängitavad inimmustrid ja leidlike koreograafiliste piltide loomine on autori vaieldamatu trumpäss. Renate Keerdi lavastusi iseloomustab pideva ohumomendi tuntav kohalolek ning esinejate nähtav ohutaju."

///

Renate Keerd on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. Tema lavastus “PURE MIND” pälvis 2015.aastal rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix. Lavastuse eest “Põletatud väljade hurmaa” pälvis Renate Tartu Kultuurikandja laureaadi tiitli ja on ka Eesti Teatri Aastaauhinnad 2016 tantsuauhinna laureaat. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii.

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
RENATE KEERD

Laval:
LIISA TETSMANN
TAAVI REI
GERDA-ANETTE ALLIKAS

Esietendus
12. märtsil 2015 Tartu Uues Teatris

24/25/26/29/30 märts 2017 on VIIMASED ETENDUSED!

Kestus: 80´
Language no problem
Etenduse ajal pildistamine ja filmimine ei ole lubatud!

Hind: 16/13€
Teatrisõbra piletid: 30€/50€

Alates 2015. aasta kevadhooajast on võimalik osta Tartu Uue Teatri etendustele toetajapiletit, mille hind on vastavalt valikule kas 30€ või 50€. Pilet on mõeldud suurtele teatrisõpradele, kes soovivad kallima pileti ostuga toetada Tartu Uue Teatri tegevust. Selle tõttu on pileti nimeks Teatrisõber. 

 

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
PÕLETATUD VÄLJADE HURMAA / Tartu Uus Teater+Kompanii Nii Sa 25/03/2017 19:00 Tartu Uus Teater, Lai 37 13.00 - 50.00
Price information

A service fee of 0.50 € per ticket will be applied to all purchases made through the online shop.

Täispilet: 16€

Õpilane/tudeng/pensionär/õpetaja kaart: 13€

Soodustus kehtib koos soodustust tõendava dokumendiga.

Teatrisõbra piletid: 30€/50€

Alates 2015. aasta kevadhooajast on võimalik osta Tartu Uue Teatri etendustele toetajapiletit, mille hind on vastavalt valikule kas 30€ või 50€. Pilet on mõeldud suurtele teatrisõpradele, kes soovivad kallima pileti ostuga toetada Tartu Uue Teatri tegevust. Selle tõttu on pileti nimeks Teatrisõber.

Etenduse ajal pildistamine ja filmimine ei ole lubatud! 

Promoter
Uus Teater MTÜ
Meloni 7-3 Tartu 51007 Tartumaa
56150618
tere@uusteater.ee