No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Valged heteromehed / Endla teater

Sa 21/10/2017 19:00
Tervise SPA kultuurikeskus, Pärnu
draama

autor: Young Jean Lee
tõlkija: Andra Aaloe
lavastaja: Enn Keerd
kunstnik: Marion Undusk
muusikaline kujundaja: Feliks Kütt
osades: Ago Anderson, Meelis Rämmeld, Sepo Seeman ja Raivo Rüütel (külalisena)

Mänguline tögamine, sõbralikud maadlusmatšid, kiirtoit televiisori ees, plastikkuusk ning arvutimängud – sellised on jõulud ühes tavalises meesperes, mille isa on hiljuti lesestunud, üks keskealistest poegadest naisest lahutanud, teine tagasi lapsepõlvekoju kolinud ning kolmanda arusaam püsisuhtest tähendab kaht kuud sama naisega.
Esimesed ilma naiste ja lasteta ehk päris omapäi veedetavad pühad annavad aja ning võimaluse päriselt rääkida ja päriselt kuulata ning nii mureneb rõõmsa pealispinna alt nähtavale valgete heteromeeste tundlikum ja haavatavam külg. Aina enam vähemuste õiguste eest võitlevas ühiskonnas vaid näiliselt privilegeeritud, peavad nad oma koha eest seisma ja edu saavutama, ent ühtlasi selle pärast piinlikkust tundma.

Vaatamata rassipoliitika, sooidentiteedi, privilegeerituse ja teiste tõsiste teemade käsitlemisele avaneb Ameerika kaasaegse avangardteatri kõrgelt hinnatud näitekirjaniku Young Jean Lee (sündinud 1974) näidendis tavaliste meeste igapäevaelu, mis on täis arvukaid koomilisi situatsioone, meelelahutuslikke laulu- ja tantsukavasid ning jaburaid poisikesetempe.

Esietendus 27. veebruaril 2016 Suures saalis

Events website: http://www.endla.ee

Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Valged heteromehed / Endla teater Sa 21/10/2017 19:00 Tervise SPA kultuurikeskus, Pärnu
Sold out
Price information


Venue
Seedri 6 Pärnu Estonia
Promoter
Teater Endla
Keskväljak 1 Pärnu 80010 Pärnu
05522310
ain@endla.ee