Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Everette Harp & Peter White / Nawlins Jazz Festival / Нуоланс Джаз фестиваль

N 5.4.2018 19:00
Nordea Kontserdimaja, Tallinn
Everette Harp & Peter White – smooth jazz’i lipulaevad esinevad Tallinnas!

Üks õhtu – kaks kontserti, koos kahe jazzimaailma tipuga! Ära maga maha võimalust näha ühel õhtul tipp-saksofonisti ning auhinnatud kitarristi!

Everette Harp on Ameerikast pärit saksofonist, kelle stiilideks on jazz, blues ja gospel ning kes on tänaseks kaasa löönud enamal kui 25-l kuld, plaatina ja multi-plaatinaplaadil.

Everette Harp on sündinud 1961. aastal Houstonis, Texsase osariigis. Ta alustas saksofoniõpinguid juba 4-aastaselt ning sai pärjatud rohkete auhindadega kui “silmapaistev solist” paljudel jazzifestivalidel, millel ta läbi terve koolitee oma bändiga osales.

Peale ülikooli lõpetamist töötas ta üllatuslikult 6 kuud raamatupidajana, samal ajal öösiti klubides mängides, kuid kui mõistis, et on võimeline end ka ainult muusikuna ära elatama, tegi ta hüppe muusikamaailma ning ei vaadanud enam kunagi tagasi!

Olla aga parim saksofonist Houstonis, polnud päris see, mida Everette oma tulevikult ootas ning seetõttu pakkis ta asjad ning kolis 1988. aastal Los Angeles’i, kus alustas koheselt koostööd Teena Marie’ga, peale seda aga suundus tuurile koos Anita Baker’iga. Ta oli proua Bakeri saksofonist järgmised 6 aastat, kuid mitte eksklusiivselt. Selle perioodi vältel tuuritas ta ka selliste lauljatega nagu Sheena Easton, Kenny Loggins, Luther Vandross, George Duke, Al Jarreau ja Marcus Miller ja paljud teised. Everette oli ka saksofonimängija Arsenio Hall bändis, show viimasel pooleteisel aastal. See oli aastal 1991 kui Harp’ile avanes võimalus allkirjastada leping prestiižse Blue Note Jazz’iga. Ta salvestas nende jaoks muusikat 10 aastat, tehes selle ajaga 5 CD-d. Peale seda liitus ta üheks plaadiks A440 Records’iga, peale seda liikus Shanachie Records alla, kus ta tänaseni lepinguliselt töötab.

https://www.youtube.com/watch?v=w5Q2ECYIwYA&list=PLmr_DoyVZaN9Enb50ikjWBfEbAPvB8xSt


Peter White on smooth jazz ja jazz fusion kitarrist Inglismaalt, kes mängib lisaks ka klaverit ja akordionit. Ta on hästi tuntud oma 20-aastase koostöö poolest Al Stewartiga.

Mingis mõttes on “vaatame, mis saab” olnud White’i viis mängida alates hetkest, kui ta kitarri esimest korda kätte võttis. Olles algselt mõjutatud folkmuusikast, õppis ta sõrmitsemis-stiili selgeks kuulates Simon and Garfunkel’i ning Joni Mitchell’i plaate. Talle hakkasid meeldima erinevad Briti bluesibändid nagu nt (varajane) Fleetwood Mac ning üks hea sõber tutvustas teda ka jazziga. See on alati olnud tema anne kohandada oma mängustiili mitmesuguste erinevate muusikastiilidega, tänu millele jäi ta ka silma Briti lauljale ja laulukirjutajale Al Stewartile – algselt pianistina, hiljem kitarristina. White mängis Stewarti top 10 albumil Year of the Cat 1976. aastal ning oli kaasautoriks tema hitile “Time Passages”. White veetis kokku 20 aastat saates Al Stewarti, samal ajal ka paljude teiste artistidega esinedes, kuid 1990. aastaks oli ta valmis oma enda soolokarjääriks.

Peter White: “Ma kuulasin raadiot ning seal mängis üks pala, mille olin Al Stewartiga lindistanud ‘Ghostly Horses of the Plain’, mis oli põhimõtteliselt kitarri instrumentaalpala. DJ teatas aga eetris: ‘See on Al Stewart.’ Mina aga ütlesin ‘Ei, see olin ju mina!’” Sellest hetkest alates pühendus White enda muusikale ja karjäärile, kirjutades ja salvestades omaenda nime all. Tema 1996. aasta album Caravan of Dreams müüs üle 300 000 plaadi ning 2000 aastate alguseks oli tema riiul täitunud erinevate auhindadega tema virtuoossete teoste eest. White: “Ma ei oleks kunagi arvanud, et võin omada karjääri mängides oma instrumentaalmuusikat. Kui ma alustasin, siis see tee ei olnud minu jaoks avatud, kuid ühel hetkel hakkas see avanes. Ja see töötab tänaseni.”

Midnight in Manhattan https://www.youtube.com/watch?v=i0TO5m26Mh0

Bright https://www.youtube.com/watch?v=gxnwUcdYO4c

Rohkem infot:

www.nawlinsjazztallinn.com
https://www.facebook.com/Nawlinsjazz/
www.everetteharp.com
www.peterwhite.com
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Everette Harp & Peter White / Nawlins Jazz Festival / Нуоланс Джаз фестиваль N 5.4.2018 19:00 Nordea Kontserdimaja, Tallinn 80.50
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
22:30 Orienteeruv lõpp

Vanusepiirang puudub
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. ka sülelapsel
Kodulehel toodud täishinnad
Hilinejaid saali ei lubata!
Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
Ratastoolis külastaja / vaegnägija piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€/ pilet.

Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Nawlins Jazz OÜ
Tanuma 43a Tallinn 13521 Harjumaa
56857474
steve@nawlinsjazztallinn.com