Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Isa (Theatrum) / DRAAMA 2017

T 5.9.2017 21:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Välja müüdud
Autor FLORIAN ZELLER
Tõlkija EVA EENSAAR
Kunstnik LILJA BLUMENFELD
Muusikaline kujundaja MARIUS PETERSON
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS
Produtsent ERE NAAT-TAMMEPUU

Mängivad
LEMBIT PETERSON
LIINA OLMARU
MARIUS PETERSON
SANDRA UUSBERG (Tallinna Linnateater)
ANNELI TUULIK
ANDRI LUUP

Esietendus
29. novembril 2016
Theatrumis

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi ja 20 minutit
Mis toimub selles korteris? Kas vana mehe tütar ütles tõesti, et jätab mehe üksi Pariisi ja kolib ise Londonisse? Või mõtles mees selle välja? Kas see neljakümnendates mees, kes liigub ringi elutoas ja köögis, on tundmatu või tuttav, keda vana mees enam ära ei tunne? Ja kas korter, milles oleme, on ikka vana mehe oma või usub ta, et on kodus, kuid tegelikult on kuskil mujal? On ta omade või võõraste juures?

Florian Zelleri näidend „Isa” on autori sõnul „pusle, milles on alati üks tükk puudu ja keegi ei tea, missugune täpselt”. Peategelane André, nagu meiegi, otsib muutuvas maailmas inimesi, kes räägiksid tõtt, ja püüdleb vaatamata totaalsele kaosele totaalse selguse poole.

Näidendi autor, noor prantsuse romaani- ja näitekirjanik Florian Zeller kirjutas 22-aastaselt oma esimese romaani „Kunstlumi”, võitis aastal 2004 oma kolmanda romaani „Kurjuse võlu” eest maineka kirjandusauhinna Prix Interallié, asus kirjutama teatrile ja saavutas peagi tuntuse ka näitekirjanikuna.

Zelleri „Isa” pälvis 2014. aastal prantsuse kõige olulisema teatripreemia - Molière`i auhinna parima näidendi kategoorias. Hetkel on ta üks mängitumaid autoreid Euroopas ja mujal. Prantsuse nädalalehe L`Express arvamusel on Zeller „parim prantsuse dramaturg Yasmina Reza kõrval” ja The Guardiani silmis „meie ajastu kõige inspireerivam näitekirjanik”.

Sündmuse koduleht: http://www.draama.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Isa (Theatrum) / DRAAMA 2017 T 5.9.2017 21:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Välja müüdud
Hinnainfo

Festivali piletid on alates 1. juulist 2017 müügis Piletilevi müügipunktides ning vabade kohtade olemasolul pool tundi enne etendust mängupaigas.

Pilet 17 €.

Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri Festival SA
Kalevi 15 Tartu 51010 Tartumaa
58003458
info@festival.ee