Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

V. Majakovski nimeline teater - Vene romaan / Театр им. Вл. Маяковского - Русский роман

E 16.10.2017 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
17.00 - 55.00
Vladimir Majakovski nimeline teater, Moskva

Marius Ivaškevičius
Vene romaan

Lavastaja: Mindaugas Karbauskis (Leedu)

Kunstnik: Sergei Barhin
Kostüümikunstnik: Maria Danilova
Valguskunstnik: Igor Kapustin
Muusika: Giedrius Puskunigis

Osades: Jevgenia Simonova, Tatjana Orlova, Aleksei Djakin, Veera Panfilova, Sergei Udovik, Aleksei Sergejev, Pavel Parhomenko, Julija Silajeva, Julija Solomatina, Miriam Sehon, Maksim Glebov

'Vene romaan' on omapärane perekonnasaaga, variatsioonid romaani 'Anna Karenina' teemadel, milles Lev Tolstoi ei astu meie ette mitte ainult oma šedöövri autorina, vaid ka kui oma perekonnadraama autorina. On olemas romaane, mis põhinevad autori elul. Aga on ka selliseid, mis tulevikus mõjutavad autor elu. Või siis hävitavad selle. Ja siis muutub autor selles reaalsuse ja kunstilisuse ühtesulanduvuses omaenda loomingu kõige traagilisemaks tegelaseks. 
Marius Ivaškevičius

"Tundub, et mitte ainult Lev Tolstoi teoste instseneeringutest, vaid ka näidenditest temast endast ja tema perekonnast võiks kokku panna üsna soliidse raamatukogu. Marius Ivaškevičius valis veelgi originaalsema tee ja lõi konkreetselt ühe parematest, kui mitte parima näidendi sellest kujutletavast kogumikust. Asi pole mitte ainult selles, et pärast Lev Tolstoi perekonnaajalooga tegelemist jättis Ivaškevičius tegelaste hulgast kirjaniku enda hoopis välja. Ja asi pole ka selles, et Ivaškevičius segas elu romaani, see tähendab kirjaniku ja tema abikaasa dramaatiliste, kirglike ja vahel lausa valulike suhete loo kirjandusliku romaaniga: 'istutas' puuduva Lev Tolstoi juurde tegelasi tema romaanist 'Anna Karenina'. Ivaškevičius ja Karbauskis läksid veelgi kaugemale. Üsnagi banaalne stseen autorite kannatustest, mille kohaselt peaks autor elama elus üle midagi väga rasket ning seejärel panema oma kogemuse paberile – see pole nende jaoks. 'Vene romaanis' haarab väljamõeldis võimu reaalsuse üle, ettekujutuses tekkinud ja sõnadesse valatu muutub kirjaniku tahtmatuks ennustuseks oma saatuse kohta, praktiliselt needuseks.
Sureva Tolstoi ümber kogunenud inimesed on vaevatud hasardist olla ajaloolise sündmuse tunnistajaks, nad püüavad ta suust iga sõna mitte armastusest tema vastu, vaid eelaimusest, et neid sõnu saab inimkonnale hiljem kallilt edasi müüa."
ajaleht 'Kommersant'

Sündmuse koduleht: http://www.goldenmask.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
V. Majakovski nimeline teater - Vene romaan / Театр им. Вл. Маяковского - Русский роман E 16.10.2017 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 17.00 - 55.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pileteid tagastada ega ümber vahetada ei saa

Etenduse kestvus 3 tundi ja 20 minutit
16+

Lugupeetud vaatajad.
Sel aastal eraldasime esimest korda saalis kesksed kohad eraldi VIP-sektoriks, millele on kehtestatud kommertshind ning need on saadaval vabamüügis.
Võite osutada festivalile olulist toetust, kui ostate erihinnaga VIP-pileti. Sellega kaasneb VIP-pakett, mis sisaldab festivali kava, teatri originaalkava vastavale etendusele, kava eestikeelset vahelehte ning väliskülaliste jaoks ka inglisekeelset vahelehte, festivali suveniire. Sellele kõigele lisandub loomulikult ka suur tänu festivali korraldajatelt.
Täpsema informatsiooni saamiseks palun kirjutage aadressil fortius@fortius.ee

Toimumiskoht
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8 Tallinn 10016 Harju
56673100
irina@fortius.ee