Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eesti leiva päev ja sügislaat

P 17.9.2017 10:00
Rocca al Mare Vabaõhumuuseum, Tallinn
6.00 - 18.00
EESTI LEIVA PÄEV JA SÜGISLAAT
Nutikad lahendused köögis ja kodus


17. septembril 2017 10.00-16.00


Kesk kiiret lõikusaega kutsume külla kõiki, kel huvi eestimaise traditsioonilise toidu vastu. Päeva peakangelane on kodumaine rukkileib, mida saame auga pidada oma toidulaua kuningaks. Tutvustame rukkileiva saamislugu rehepeksust ja jahu jahvatamisest kuni värske leiva maitsmiseni.
Tähelepanuta ei jää ka muud põnevad eestimaised road ja meie toidukultuur. Maitsvat eesti toitu ja ehtsat käsitööd saab kaasa osta suurelt sügislaadalt.

Sutlepa kabel
11.30 Leiva õnnistamine.

Peatee
Muuseumisisese peatee kõrvale on end üles seadnud laadalised, kes pakuvad kodumaist talukaupa, toidukraami ja esiemade-isade traditsioonidest inspireeritud käsitööd.

Nätsi tuulik
Nätsi tuuliku ümbrus on pühendatud leivamüüjatele. Sooja jooki ja suupisteid pakub Kolu kõrts. Lapsi rõõmustab Polli loomaaed.
14.00  Eesti Pagarite Seltsi ja Eesti Korstnapühkijate Ühingu eestvedamisel on lastele teatevõistlused! Parimatele auhinnad!

Sassi-Jaani talu
Maheõu. Ka sel aastal on Sassi-Jaani talu õuel mahetootjate laat ja mahetoodete tutvustamine. Kell 12.00-13.00 valitakse  publiku lemmikmahetoode.

Kiigeplats
Leivapäeva raames toimub kiigeplatsil Pirukafest. Tegemist on juba teist aastat MTÜ Kakumäe Elu poolt korraldatava kogukonnaüritusega, kus kohalikud Haabersti kodukokad pakuvad külastajatele oma magusaid ja soolaseid hõrgutisi. Toimuvad mitmed võistlused, meeleolu hoiavad üleval muusikud ja muud etteasted. Tule ja saa osa kakumäelaste küpsetistest!
Lisainfo leiad Kakumäe Elu Facebooki lehel.

Kolu kõrts
Kolu kõrts kostitab maitsva talurahva toiduga. Ei puudu ka tore pillimäng ja laul!
15.00 toimub auhinnatseremoonia: „Parim mahetoode 2017“, „Parim mahetootja 2017“ ja publiku lemmikmahetoote väljakuulutamine.

Köstriaseme
Köstriaseme talu rehealuses on käimas rehepeks, et terad sõkaldest eraldada. Nii saab pärast veskilkäiku maitsvat leiba küpsetada. Köstriaseme suveköögis jagavad talunaised nõuandeid, mida metsast korjata söömiseks ning missuguste taimedega end tohterdada.

Härjapea talu saun
Talus päevilisena töötavad saunikud kütavad sauna ja räägivad, mida on meie esivanemad ikaldusaastatel leivajahu hulka lisanud. Tänapäeva inimesele imestusväärt leibasid saab ka maitsta. Tule ja arva, milline väljapandud leivapätsidest on valmistatud  puhtast rukkijahust!

Härjapea - leivaküpsetamine ja võitegu
Härjapea talu on täis mõnusat leivalõhna, sest perenaistel on käsil leiva küpsetamine. Peretütred on aga ametis või valmistamisega. Mis võiks olla parem kui värske ahjusoe rukkileib koos äsjavalmistatud võiga?

Kuie
Kuie kooliõuel (vihmataadi vingerpussi korral koolitoas) saab näha lõbusaid loodusesõpru Kertut ja Liisit näitemängus „Mida Juku jäätmetest ei õpi, seda Juhan ei tea!“.  Tootjavastutusorganisatsiooni etenduses on ka toredaid ülesandeid, mis õpetavad lastele keskkonnasõbralikkust ja taaskasutamise tähtsust. Kõik programmis osalenud lapsed saavad rinda uhke märgi! Näitemängu etendatakse kell 11.00, 13.00 ja 15.00. Kallid vanemad, programm sobib lastele alates 4-st eluaastast ning pakub huvi ka algkooli õpilastele.

Näitemängude vahepeal saab voltida paberist toredaid südamekesi, linnukesi ja laevu.

Sepa
1947. aastal loodi Eestimaal esimene kolhoos. Kuigi elu kolhoosis polnud alati lillepidu, tuli põllutööde lõppu ikka tähistada.
Sepa talu õuel toimubki „Järvesalu“ kolhoosi 1963. aasta lõikuspidu! On, mida tähistada, sest just pandi nurgakivid uuele karjalaudale ja kortermajale. Ühiselt lauldakse armastatud rahvalikke laule ning ei puudu ka kolhoosi esimehe julgustavad sõnad!

Setu ja Peipsivene talud
Õigeusklikest setudel ja vanausulistest venelastel on aastas mitu eri pikkusega paastu. Nii on nad aastasadade jooksul omandatud palju tarkusi ja oskusi, kuidas paastutoite säilitada.
Setu uues tares saab näha ja kuulda, mida kõike on võimalik sisse teha, et ka talvel oleks toidupoolis käepärast.
Peipsivene majas aga kuivatatakse metsa- ja aiasaadusi. Valmistatakse ka paastuaja pannkooke, milles pole ei muna ega tilkagi piima-hapupiima.

Toetajad ja koostööpartnerid:
Eesti Pagarite Selts,  TVO, Maheklubi, Kakumäe Elu MTÜ, Eesti Korstnapühkijate Ühing, Eesti toidu kuu 2017
Üksikpilet 9 € / Sooduspilet 6 € / Perepilet 18 €

Sündmuse koduleht: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/eesti-leiva-paev-ja-sugislaat/950

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Eesti leiva päev ja sügislaat P 17.9.2017 10:00 Rocca al Mare Vabaõhumuuseum, Tallinn 6.00 - 18.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täispilet 9€
Õpilane, tudeng, pensionär 6€
Perepilet (2 täiskasvanut + lapsed 9-19aastat (k.a) 18€
Erivajadustega kliendi saatja 6€ (erivajadustega klient tasuta)

Lastele vanuses kuni 8a. (k.a) on sissepääs tasuta.

Ligipääs ratastooliga olemas.
Kestus 6h

Toimumiskoht
Vabaõhumuuseumi tee 12 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Vabaõhumuuseum
Vabaõhumuuseumi tee 12 Tallinn 13521 Harju
6549100
info@evm.ee