Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XXV Rapla Kirikumuusika Festival 28. juuni - 9. juuli 2017

K 28.6.2017 20:00 - P 9.7.2017 20:30
3.00 - 12.00
Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega eesmärgiga tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit. Aastate jooksul on ettekantud arvukalt klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid ning mitmeid suurvorme. 1997. aastal väljus festival Rapla Maarja-Magdaleena kiriku müüride vahelt ning haare on ulatunud teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse. Professionaalsel tasemel muusika on kõlanud Rapla maakonna väikestes külakirikutes, Tallinnas ja Haapsalus ning kammerlikud kontserdid on toimunud ka Eestimaa kaunites mõisates. Festivalil astub üles enamus Eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Rootsist Jaapanini. Alates 2010. aastast on festivali raames toimunud Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega lauljatele, keelpilli- ja puhkpillimängijatele ning dirigentidele. Samast aastast on festivali kunstiliseks juhiks ooperilaulja ja omanimelise muusikute fondi looja Pille Lill ning korraldajaks PLMF.

Festivali on pärjatud Euroopa kvaliteedimärgisega EFFE nii aastal 2015/2016 kui ka 2016/2017.
2017. aasta festival on pühendatud Reformatsiooni 500. aastapäevale ja patrooniks on EELK peapiiskop URMAS VIILMA.

Juubelifestivali peaesinejaks on EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER, solist ANNA-LIISA BEZRODNY (viiul), dirigent MIHHAIL GERTS.

Festivali raames toimub:

VIII RAHVUSVAHELINE RAPLA SUVEKOOL 4. - 9. juulil 2017

Juhendaja La Scala endine primadonna Wilma Vernocchi 
Festivali kontsertide piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Vaata lisa www.raplafestival.ee 
Muusikute fond PLMF kingib festivali kontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Festival avaldab siirast tänu kõigile toetajatele: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Rapla Vallavalitsus, Märjamaa vallavalitsus, Eesti Autorite Ühing, Akzo Nobel, Harviker, TLR Services OÜ jpt.Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti