Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI / Tallinna Kammermuusika Festival

L 26.8.2017 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
7.00 - 12.00

Vaata kogu festivali kava: http://plmf.ee/tallinna-kammermuusika-festival_est

26. august kell 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI
Poola kammeransambel
Tomasz Tomaszewsk (viiul)
Emanuel Salvador (viiul)
Emilia Goch Salvador (vioola)
Andriy Viytovych (vioola)
Adam Klocek (tšello)
kaastegev Eesti tšellist Andreas Lend


KAVA / PROGRAMME


Richard Strauss (1864-1949) – Capriccio / Kapriis op.85

Mieczysław Karłowicz (1876-1909) – Serenade for strings / Serenaad keelpillidele op.2 (arr. Tomasz Tomaszewski)

PAUS

Pyotr Tchaikovsky (1840-1893) – Souvenir de Florence / Mälestused Firenzest op.70
 

Balti Neopolise Virtuoosid on uus rahvusvaheline ansambel, kelle eesmärgiks on ühendada omavahel Läänemere piirkonna vapustav andekus. Selle liikmed on kõik rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud, kes jagavad armastust kammermuusika vastu ning naudivad selle jagamist läbi mitmete edukate kontsertreiside. Kuigi ansambli põhiline tegutsemispaik on Poolas, on BNV hetkel tuuril Saksamaal, Norras, Rootsis, Leedus ja Eestis. Ansambel debüteeris II Rahvusvahelisel Balti Neopolise Festivalil 2016, Poolas. BNV missioon on propageerida nii Poola ja Läänemere piirkonna muusikat kui standardset kammermuusikat, mis on loodud suurematele ansamblitele alates kvintettidest kuni oktettideni välja, andes kõrgkvaliteedilisi kontserte. Balti Neopolise Viruooside projekti toetavad Poola Kultuuriministeerium ja Rahvuspärand. Ansambel koosneb järgmistest liikmetest: Tomasz Tomaszewski – poola viiuldaja, Berliini Saksa Ooperi esimene kontsertmeister; Emanuel Salvador – portugali viiuldaja, Balti Neopolise Orkestri kontsertmeister; Emilia Goch Salvador – poola vioolamängija, Balti Neopolise Orkestri asutaja ja juhataja; Andriy Viytovych – ukraina vioolamängija, Covent Gardeni Ooperiorkestri vioolarühma juht, London; Adam Klocek – poola dirigent ja tšellist, Grammy auhinnavõitja 2014 ning Andreas Lend – üks eesti edukamaid tšelliste. 

  
Tomasz Tomaszewski
– viiul
Opole Muusikakooli lõpetaja, D. Sujata õpilane. Ta on lõpetanud Varssavi Muusikaakadeemia prof. Wronski ja dr. Kawalla klassis. Edasi õppis ta Peterburis prof. Gutnikovi klassis ning Freiburgis prof. W. Marschneri klassis. Poola kvarteti liikmena on ta võitnud auhindu võistlustel nii Münchenis kui Belgradis. Berliini Saksa Ooperi kontsertmeister ja Berliini Kunstiülikooli (UDK) professor. Tomasz Tomaszewski on Berliini Saksa Ooperi Kammersolistide kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht. Aastal 1989 Jerzy Helleri Rahvusvaheliste Muusikakursuste kaasasutaja ning Slaskie Lato Muusikafestivali juhataja. Aastast 2006 on Tomaszewski olnud Rahvusvahelise Beethoveni Ühingu president Berliinis. Aastal 2013 nimetati ta vastselt asutatud poola muusika Euroopa foorumi presidendiks.  

Emanuel Salvador – viiul
Kirjeldatud ajakirja Strad poolt kui üks parimaid oma generatsiooni portugali viiuldajaid, Emanuel Salvador, on esinenud solisti, kammermuusiku ja orkestrijuhina neljal mandril. Pärast õpinguid enda kodumaal Portugalis kolis ta Londonisse, kus ta lõpetas Guildhalli muusika- ja draamakooli ja Kuningliku Muusikakolledži. Tema mitmekülgne karjäär on viinud regulaarsete sooloesinemisteni koos üle 30 orkestriga (muude hulgas nt Brasiilia Rahvusorkester, Firenze Kammerorkester, Krasnoyarski Folharmoonia, Mehhiko Raadioorkester), festivali etteasteteni, kriitikute poolt tunnustatud CD salvestusteni ning õpetamiseni nii Szczecini Akadeemias Poolas kui meistrikursustel üle maailma. Emanuel oli Orquestra do Norte (Põhjaorkestri) kontsertmeister vahemikus 2005-2014 ning hetkel on ta Balti Neopolise Orkestri kontsertmeister. Ta töötab regulaarselt külalis-kontsertmeistrina Hispaania Rahvusorkestris, Souli Klassikamängijates ja Częstochowa Filharmooniaorkestris.   

Emilia Goch Salvador – vioola
2005. aastal lõpetas Emilia kiitusega Ignacy Paderewski Muusikaakadeemia Poznańis, kus ta õppis Dominik Rutkowski vioolaklassis. Ta on teinud koostööd nii solisti kui kammerorkestrite liikmena selliste tunnustatud artistidega nagu Vasko Vassilev, Tomasz Tomaszewski, Bartosz Bryła, Kevin Kenner, Roman Jabłoński, Anna Maria Staśkiewicz. Aastal 2008 asutas ta Balti Neopolise Orkestri, millest on saamas üks kõige põnevamaid kammerorkestreid Poolas. Aastal 2015 premeeriti BNO-d Fryderyki auhinnaga (poola Grammy) aasta parima kammermuusika albumi eest. Aastal 2013 juhatas ta Saksa Ooperi Solistide Kammerorkestri vioolasektsiooni nende kontsertreisil Lõuna-Koreas. 2014. aasta novembris käis Emilia koos Covent Gardeni Solistidega Kagu-Aasias kontsertreisil mängides Singapuris, Filipiinidel, Tais, Malaisias ja Vietnamis. Aastal 2016 juhtis Emilia Balti Neopolise Orkestrit nende 8-riigisel Aasia kontsertreisil.  

Andriy Viytovych – vioola
Ukraina vioolamängija Andriy Viytovych on Kuningliku Ooperimaja Orkestri esivioolamängija, koht mida ta on hoidnud alates 2000. aastast. Tema esinemiste hulka solistina Kuninglikus Ooperimajas kuuluvadPierrot lunaire ja After the Rain Kuningliku Balleti jaoks. Viytovych õppis Lvivi Konservatooriumis ja Rahvusvahelises Menuhini Muusikaakadeemias, selliste õpetajatega nagu Alberto Lysy ja Johannes Eskær. Ta oli Londoni Sümfooniaorkestri kaas-esivioola enne kui ta määrati Kuningliku Ooperimaja Orkestri esivioolaks aastal 2000. Ta on mänginud selliste orkestritega nagu BBC Sümfooniaorkester, Šoti Kammerorkester, Londoni Sinfonietta ja Berliini Filharmoonia Simon Rattle’i juhtimisel ning ta on töötanud koos selliste dirigentidega nagu Pierre Boulez, Colin Davis, Bernard Haitink, Mstislav Rostropovich ja Georg Solti. Ta on teinud koostööd paljude kammeransamblitega ning käinud kontsertreisidel koos juhtivate orkestritega, esinedes festivalidel, mille hulka kuulub ka BBC Proms. Ta on Inglise Sinfonia esivioola ja vioolaprofessor Kuninglikus Muusikakolledžis.  

Andreas Lend – tšello
On nõutud eesti tšellist, kes mängib regulaarselt arvukatel soolo- ja kammermuusikakontsertidel nii kodus kui välismaal. Samuti on ta Prezioso keelpillikvarteti ja Eesti Rahvusliku Sümfooniaorkestri liige. Andreas on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning samuti Sibeliuse Akadeemias Helsingis, Soomes. Ühtlasi on ta võtnud osa paljudest meistrikursustest koos F. Helmersoni, D. Geringase, M. Ostertagi, N. Ullneri, M. de Oliveira Pinto, A. Ivashkini, J. Goritzki, J.-E. Gustafssoni ja teistega. Andreas on mitmete konkursside võitja, millest kõige hiljutisem on I koht rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renaissance“ Armeenias (2013). Andreas esineb regulaarselt suurtel festivalidel Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal, Kanadas, Inglismaal, Taanis, Saksamaal, Tšehhis, Hollandis ja Belgias.  
  
Adam Klocek
– tšello
Õppis Kölnis ja Berliinis B. Pergamenschikovi klassis. Ta on rahvusvaheliste konkursside võitja, muuhulgas Kölnis, Münchenis ja New Yorkis. Ta mängib tšellol, mille on loonud Antonio Stradivari aastal 1717. Artist on andnud välja kolm plaati ja salvestanud nii tele- kui raadiojaamade jaoks üle Euroopa. Ta annab mitmeid kontserte nii Euroopa riikides kui ka Aasias ja Ameerikas. Ta kutsuti külalisena tšellosümpoosionile Essenis, millest võttis osa ka Mścisław Rostropowicz. Artisti positsioon rahvusvahelisel muusikamaastikul kinnitati sellega, et ta nimi lisati prestiižsesse nimekirja „Kümme Tipp-tšellisti 2000“, mille avaldas ajakiri „Bow&String“.   

Balti Neopolise Viruooside projekti toetavad Poola Kultuuriministeerium ja Rahvuspärand.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI / Tallinna Kammermuusika Festival L 26.8.2017 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 7.00 - 12.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Tavapilet 12€
Sooduspilet 7€
(õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja