Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

FESTIVAL KLAASPÄRLIMÄNG 2017

N 6.7.2017 19:00 - R 14.7.2017 23:59
10.00 - 50.00
Klaaspärlimäng toob Tartusse kokku nüüdis- ja klassikalise muusika tipud

6.-11. juulini peamiselt Tartu Jaani kirikus toimuv Klaaspärlimäng toob sel aastal lavale suurteoseid ja kammerlikke kooslusi enam kui kümne riigi artistidelt. Nüüdis- ja klassikalist muusikat ühendaval festivali raames toimub 13 kontserti.

Festivali kõige dramaatilisemaks sündmuseks kujuneb kontserdiprogramm pealkirjaga  "Hiroshima-Nagasaki", mis on loodud meenutamaks 70 aastat tagasi Jaapanis asetleidnud traagilist aatomiõudust. Doris Kareva on seks puhuks kirjutanud hulga haikusid, mis omakorda on inspireerinud kuut Eesti heliloojat looma sümfoonilist kompositsiooni elust, armastusest ja loomisest, samuti sõjast, surmast ja hävingust.

Kaks kontserti on pühendatud Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi loomingule. Ühel neist teeb kaasa Jaapani löökpilli-supervirtuoos Kato Kuniko.

Nagu ikka on tänavusel festivalil suurt tähelepanu pööratud ka kammerlikumatele kontsertidele. Nii esinevad itaalia 16. ja 17. sajandi armastuslauludega meie hiilgav kontratenor Ivo Posti ning Euroopa üks tunnustatumaid viola da gamba mängijaid
Petr Wagner.

Festivali kunstiline juht on Peeter Vähi.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti