Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Festival ''Virmalised''

E 12.2.2018 19:00 - R 16.2.2018 21:00
12.00 - 24.00
Festival  „Virmalised“

12. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal
14. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal
16. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal

Esmakordselt taasiseseisvunud Eestis esitavad meie tänased kontsertpianistide tipud kolmel õhtul Eesti klaverimuusika paremiku läbi sajandi. Kullafondi kõrval esitatakse Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud festivalil ka uudisheliloomingut. Nii kõlavad näiteks Eduard Tubina, Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Ester Mägi ja teiste eestlastele armsaks saanud heliloojate klaveriteoste kõrval Jüri Reinvere, Tõnu Kõrvitsa  ja Tõnis Kaumanni uudisteosed.

Iga festivali kontsert on eriline tuues lavalaudadele erineva põlvkonna pianistid. Lavale astuvad Ivari Ilja, Peep Lassmann, Ralf Taal, Irina Zahharenkova, Mihkel Poll, Johan Randvere, Sten Lassmann, Kristiina  Rokashevich, Mati Mikalai, Age Juurikas, Sten Heinoja, Kristi Kapten, Marko Martin, Tanel Joamets, Kai Ratassepp ja Maksim Štšura.

Virmaliste kujund on läbiv nii Eesti muusikas kui kultuuris üldiselt. Festivali idee on tuua kuulajani meistriteosed eesti muusika varamust kõrvuti uudisteostega. Festivali kunstiliste juhtide Mihkel Polli ja Sten Lassmanni sõnul on Virmaliste festival harukordne võimalus nautida Eesti muusika tähtteoseid parimate klaverikunstnike esituses.

Sündmuse koduleht: http://www.interpreet.ee

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused