Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Floridante / XI TÜRI KEVADFESTIVAL

L 3.6.2017 19:00
Türi Püha Martini kirik
4.00 - 8.00
XI TÜRI KEVADFESTIVAL
"Kevad - õhus on armastust"


Laupäeval, 3. juunil 2017
kell 19.00  Türi kirikus

"Nuove Musiche"
Sopran Maria Valdmaa ja
ansambel Floridante:
Meelis Orgse - barokkviiul
Kristo Käo - teorb
Anna-Liisa Eller - kannel
Saale Fischer - orel, klavessiin

Kavas „Nuove musiche“ puurib ansambel Floridante pilgu aastasse 1600, kui Itaalias läks renessansspolüfoonia asemel moodi ühehäälne saatega laul, monoodia. Antiik-Kreekas näppepillide saatel ette kantud laulelduste reinkaranatsioon 17. sajandi alguse Itaalias asetab fookusesse sõna, teksti, selle võimalikult ilmeka edastamise kuulajale läbi kõnelähedase fraseerimise, kõneteksti järgiva rütmimustrite ning ilmeka saatefaktuuri. Omaaegseid traditsioone järgides sünnivad J. Peri, G. Caccini, G. Frescobaldi, L. Luzzaschi ja S. d’India laulud sel kontserdil taaskord uuena, segunedes tänaste muusikute fantaasiaga ning saadetuna kahel eeterlikul näppepillil – kandlel ja teorbil.

2014. aastal Londoni Händeli konkursil teise koha ja publikupreemia võitnud sopran Maria Valdmaa on õppinud klassikalist laulu Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe all, teinud kannapöörde ajaloolise esituspraktika juurde ning omandanud samas nii bakalaureuse- kui magistrikraadi barokklaulu erialal, juhendajateks Jill Feldman, Michael Chance ja Peter Kooij. Ta on  osalenud   ka   mitmetel   meistrikursustel Jill Feldmani, Evelyn Tubbi, Jos van Veldhoveni, Paul Agnew', Sigiswald Kuijkeni jt juhendamisel.
Eesti uue põlvkonna barokkansambel Floridante alustas kontserditegevusega 2014. aasta jaanuaris. Floridante eestvedajateks on end Euroopa muusikakõrgkoolides ajaloolise interpretatsiooni alal täiendanud muusikud Meelis Orgse (barokkviiul) ja Saale Fischer (klavessiin) ning ansambli koosseisu kuuluvad vastavalt esitatavale repertuaarile veel Kristo Käo (teorb ja barokk-kitarr), Tõnu Jõesaar (barokktšello ja viola da gamba), Mari-Liis Vihermäe (traverso) ja Ele Raik (barokkoboe). Lisaks teeb Floridante tihedat koostööd sopran Maria Valdmaa ja kontratenor Ivo Postiga. Tänasel kontserdil mängib ansambli koosseisus kaasa Anna-Liisa Eller (kannel). Ajaloolistel pillidel mängivas ansamblis puudub kunstiline juht: solisti, saatja, kuulaja ning kaasamõtleja roll käib käest kätte ning tekkivast sünergiast sünnivad nii teoste interpretatsioonid, uued kontserdikavad kui ka kaugemasse tulevikku suunatud ideed ja plaanid. Siht avardada regulaarse koosmängu kaudu repertuaari ning hoida kõrget esituskvaliteeti on olnud silme ees esimesest ülesastumisest peale.

https://www.youtube.com/watch?v=SiHZBsGAuaM

www.kevadfestival.tyri.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Floridante / XI TÜRI KEVADFESTIVAL L 3.6.2017 19:00 Türi Püha Martini kirik 4.00 - 8.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Pileti hind 8 €, sooduspilet 4 € (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid), gruppidele (alates 15 inimest) kehtib soodushind, puudega inimestele tasuta sissepääs.
Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Sündmuse korraldaja
Türi Arengu Sihtasutus
Kohtu 2 Türi 72213 Järvamaa
53323903
tasa@tyri.ee