Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Helen Lokuta (metsosopran), Martti Raide (klaver)

T 6.6.2017 19:00
Tallinna Mustpeade maja
7.00 - 15.00
Helen Lokuta (metsosopran) ja Martti Raide (klaver)

Helen Lokuta lõpetas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia laulu erialal Pille Lille ja prof Tamara Novitšenko juhendamisel ning on õppinud ka Karlsruhe Muusikakõrgkoolis (2000) ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis (2001) prof Maria Venuti juures. Ta omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ka magistrikraadi, juhendajaks prof Jaakko Ryhänen.

Helen Lokuta on Rahvusooper Estonia koosseisuline solist alates aastast 2006. Ühtekokku kuulub tema repertuaari üle 40 ooperi ja opereti pearolli ning üle 20 oratooriumi nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Samuti on ta andnud kammermuusika soolokontserte nii eesti, saksa kui ka hispaania heliloojate loomingust. Helen Lokuta on teinud koostööd paljude maade sümfooniaorkestrite ja dirigentidega. Ta on osalenud Nargen Opera projektides ja esinenud soololauljana ka väljaspool Eestit. Viimane edukas ringreis oli 2015. aastal Iisraelis Jeruusalemma Sümfooniaorkestriga.

2005. aastal pälvis Helen Lokuta Pille Lille Muusikute Fondi patrooni Lord Carlisle’i nimelise preemia “Noor muusik”. 2007. aastal omistati talle Eesti Teatriliidu aastaauhind nimirolli eest Rossini “Tuhkatriinus” ning Õpetaja ja Ingli rolli eest Tõnu Kõrvitsa ooperites “Tuleaed” ja “Mu luiged, mu mõtted” ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaalukate lavarollide loomise eest.


Martti Raide lõpetas aastal 1990 Tallinna Konservatooriumi (praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof Bruno Luki klaveriklassis. EMA magistrantuuris jätkas Raide saateklassi erialal Vilma Mallese juures ja kaitses 1997. aastal muusikamagistri kraadi tööga klaveripartii faktuurist Robert Schumanni vokaalkammerloomingus. 2008/2009 täiendas ta ennast Berliinis (Hochschule für Musik Hanns Eisler) prof Wolfram Riegeri juhendamisel, osales 2009 prof Irwin Cage meistrikursusel.  2010. a kaitses Martti Raide EMTA-s doktorikraadi uurimusega esitusstiilist eesti lauluklassika interpretatsioonis.

Alates 1990-ndate algusest tegutseb Martti Raide aktiivselt Lied-pianistina. Aastast 2007 seob teda tihe koostöö tenor Mati Turiga. Raide partneriteks on veel lauljad Helen Lokuta, Kädy Plaas, Pirjo Püvi, Arete Teemets, Mati Palm, René Soom, Priit Volmer, Helen Lepalaan ja Jaakko Kortekanagas ning flötist Monika Mattiesen. Tema repertuaar hõlmab teoseid kammerlaulu klassikast tänapäevani. Raide osalusel on esiettekandel kõlanud ca 40 Eesti helilooja uudisteost.

Raide on andnud kontserte peale Eesti ka Põhjamaades, USA-s, Kanadas, Venemaal ja Saksamaal. Lisaks osalusele erinevates ansamblites esineb regulaarselt solistina. Hooajal 2014/15 oli ta kontserdisarja „Ilus möldrineiu“ idee autor ning kunstiline nõustaja.

Ta töötab pedagoogina EMTA-s ning Tallinna Muusikakeskkoolis.

Kontserdil kõlav kava pöörab pilgu ja avab kõrva Põhjamaade vokaalmuusika suunas, otsib karge looduse ja siinsete inimeste elutunnetuse võnkeid helides, seda olemise DNA eripära, millest võrsub meie kultuuri ainukordsus.

Kavas: E. Grieg, J. Sibelius, M. Saar, E. Mägi, E. Tamberg, T. Lepik, L. Viira

Vaata lisa: www.interpreet.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Helen Lokuta (metsosopran), Martti Raide (klaver) T 6.6.2017 19:00 Tallinna Mustpeade maja 7.00 - 15.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

tavahind 15 EUR
õpilane/ tudeng/ pensionär 7 EUR
erivajadustega klient/ tema saatja 7 EUR

lisainfo:
lapsed vanuses kuni 6 aastat (k.a.), saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles
soovitatav vanus alates 7.eluaastast
sissepääs kell 18:00
üritus kestab 1 tund
ratastooliga ligipääs on olemas

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Interpreetide Kontserdid
Suur-Karja 23 Tallinn 10148 Harjumaa
+372 5019524
kammermuusika@interpreet.ee