Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Maarja Nuut / Tallinna Vanalinna Päevad

R 2.6.2017 19:00
Katariina kirik, Tallinn
16.00 - 18.00
2.06.2017
19:00
Maarja Nuut
Katariina kirik


Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimase aasta jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. 2015. aasta Tallinn Music Weeki’il omistati talle Wire Prize artistipreemia ning sellest peale on ta üles astunud mitmete oluliste esitlusfestivalide põhiprogrammides (Eurosonic Noordeslag, APAP, Mundial Montreal, Folk Alliance International, MENT Ljubljana, Lost In Music jne). Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat “Soolo”, mis pälvis kiitust nii meil kui mujal.

Maarja Nuut astub lavale koos Hendrik Kaljujärvega.
Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides – loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik. Tema tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus ja hoolikalt viimistletud töö erinevate meediumite ja vahenditega. Peale tehnilise täpsuse on ta võimeline tunnetama erinevate formaatide toimemehhanisme, jäädes truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.
2016. aasta suvel alguse saanud koostöös kohtuvad Maarja akustiline luubimaailm Hendriku elektrooniliste helidega, nihutatakse ja laiendatakse heliruume. Kuulda saab nii Maarja uue albumi materjali veidi teise nurga alt, kui ka mõningaid päris uusi lugusid.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Maarja Nuut / Tallinna Vanalinna Päevad R 2.6.2017 19:00 Katariina kirik, Tallinn 16.00 - 18.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet 18 €
Õpilane, tudeng, pensionär 16 €

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Sissepääs 18:30

Toimumiskoht
Vene tn 12/14 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kesklinna Vaba Aja Keskus
Raekoja plats 18 Tallinn 10146 Harju
+372 6455321
info@hopnerimaja.eu