Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Mari-Liis Päkk (viiul) ja Peep Lassmann (klaver)

N 29.6.2017 20:00
Tallinna Mustpeade maja
10.00 - 15.00
Mari-Liis Päkk (viiul) ja Peep Lassmann (klaver)
29.06 kell 20:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

Kavas:
Georg Gershwin – 3 prelüüdi
Maurice Ravel – Sonaat viiulile ja klaverile G-duur
Sergei Prokofjev – Sonaat viiulile ja klaverile nr 1, f-moll

Mari-Liis Päkk lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpinguid Southern Methodist University's Dallases (Texas, USA).  Mari-Liis lõpetas magistrikraadi Temple University's (Philadelphia, USA) professor Eduard Schmiederi viiuliklassis 2008. aastal.

Mari-Liis on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas J. Heifetzi nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Vilniuses (2003), H. Wieniawski - K. Lipinski nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Lublinis (Poola) ja esipreemia ESTA üleriiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas 2003. aastal.  Mari-Liisi on kuuldud kontserdilavadel Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, solistina orkestritega Eestis ja Meadows Symphony'ga Dallases.  Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, juhendajateks G. Pauk, A. Reznikovsky, T. Haapanen, P. Munteanu jpt.

2003. aastal kutsuti Mari-Liis esinema Euroopa Keelpilliõpetajate Ühingu Konverentsile Conservatoire National Superieur de Musique'is Pariisis, samuti on Mari-Liis the International Holland Music Sessions suvekursuste ja Salzburgi Mozarteum Academy mitmekordne stipendiaat. Alates 2006. aastast on Mari-Liis osalenud Eduard Schmiederi juhitud kammerorkestri iPalpiti Orchestra of International Laureates tegevuses, mille liikme ja kammermuusikuna osales Mari-Liis esimesel Kammermuusika Festivalil Eilatis, Iisraelis, koostöös viiuldaja Ida Haendeliga. Sama koosseisuga on ta esinenud Carnegie Hallis (New York), Disney Hallis (Los Angeles), Kimmel Center'is (Philadelphia) ja otseülekandena Los Angelesi raadiojaamas KMZT.

Mari-Liis on kaasaegse muusika pühendunud esitaja. Koostöös abikaasa ja tšellist Jason Calloway'ga on ta mitmetel kontserdilavadel Ameerikas esitanud duo repertuaari viiulile ja tšellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas, Tüür jne), samuti mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi. 2010. aastal võttis Mari-Liis osa solisti ja NODUS ansambli liikmena prestiižikast Cervantino festivalist Guanajuatos, Mehhikos.

Peep Lassmann on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, kes on hinnatud nii solisti kui ka ansamblipartnerina. Lassmann lõpetas 1966. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Heljo Sepa klaveriklassis, jätkas tema juures õpinguid ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetas 1971. aastal. Aastatel 1971–1973 täiendas ta end Moskva konservatooriumi assistentuuris Emil Gilelsi juhendamisel. Peale õpinguaastaid asus Peep Lassmann tööle Tallinna konservatooriumi, millega ta on seotud olnud tänaseni: algul õppejõud, 1987. aastast klaverikateedri juhataja, 1992. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor.

Peep Lassmann on esinenud solistina mitmete orkestrite ees, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Moskva Filharmoonia Orkester. Dirigentidest on ta koostööpartneriteks olnud Paavo Berglund, Neeme Järvi, Eri Klas, Nikolai Rabinovitš, Nikolai Aleksejev, Peeter Lilje, Arvo Volmer, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Andres Mustonen, Toomas Vavilov, Juozas Domarkas ja Imants Resnis. Ta on teinud koostööd mitmete Euroopa kammeransamblitega ja tema partneriteks on olnud tuntud muusikud maailma eri paigust (Marianne Boettcher, Aaron Rosand, Yosif Feigelson, Michel Lethiec, Lionel Lhote, David Grimal, Raphale Wallfish, Mati Palm, Jüri Gerretz jpt). Peep Lassmann on andnud meistrikursusi ning osalenud konkursside žüriis paljudes Euroopa, Ameerika ja Aasia riikides.

Peep Lassmanni repertuaaris on 17 klaverikontserti, lisaks suur hulk soolo- ja kammerteoseid. Erilisel kohal repertuaaris on  Olivier Messiaeni klaverimuusika olles teoste „Vingt regards sur l’Enfant Jésus” ja „Catalogue d’Oiseaux” esmaesitaja Eestis. Samuti on oluline koht tema repertuaaris Eesti muusikal. Ta on mitmegi teose esmaettekandja. Lassmann on salvestanud hulgaliselt klaverimuusikat Eesti Raadios, samuti Moskva ja Rootsi raadios. Tal on ilmunud 6 LP-d (Melodia), soolo CD „Eesti klaverimuusika” (Eres, 1994). Koos bassi Mati Palmiga on välja antud CD „Eesti ja itaalia laule esitab Mati Palm” (Kuldklassika, 2002) ja tema esitusi on ilmunud erinevatel kogumikplaatidel (näiteks Jaan Räätsa „24 eesti prelüüdi” op 80 plaadil „24 Marginalien für 2 Klaviere op. 68; 24 Estnische Präludien für Klavier op. 80” (Antes, 1996)).

Peep Lassmann on Eesti Raadio Aasta Muusik 1989, ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 1999 ja 2008, Helikunsti Sihtkapitali Aastapreemia 1995 ja Valgetähe IV klassi ordeni kavaler.


Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Mari-Liis Päkk (viiul) ja Peep Lassmann (klaver) N 29.6.2017 20:00 Tallinna Mustpeade maja 10.00 - 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

tavahind 15 EUR
õpilane/ tudeng/ pensionär 10 EUR
erivajadustega klient/ tema saatja 10 EUR

lisainfo:
lapsed vanuses kuni 6 aastat (k.a.), saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles
soovitatav vanus alates 7.eluaastast
sissepääs kell 19:00
üritus kestab 1 tund
ratastooliga ligipääs on olemas

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Interpreetide Kontserdid
Suur-Karja 23 Tallinn 10148 Harjumaa
+372 5019524
kammermuusika@interpreet.ee