Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Marie-Helen Aavakivi (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver)

R 7.7.2017 20:00
Tallinna Mustpeade maja
10.00 - 15.00
Marie-Helen Aavakivi (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver)
7.07 kell 20:00

Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja valge saal

Kavas:

Eduard Tubin -  Viiulisonaat nr. 1
Artur Lemba - Klaveritrio nr. 2 E-duur
Sergei Rahmaninov - Eleegiline trio nr. 1 g-moll

Marie-Helen Aavakivi  omandas magistrikraadi cum laude viiuli erialal 2012. a. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Samal aastal sai temast kammerorkestri Kremerata Baltica liige (kunstiline juht maailmanimega tippviiuldaja Gidon Kremer), kus töötab tänaseni ning mille koosseisus on  praeguseks andnud ligi 300 kontserti tuntud kontserdisaalides üle kogu Euroopa, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas, paljudes Aasia ja Araabia riikides  ning salvestanud mitu CD-d, milledest CD-komplekt Mieczyslaw Weinbergi loominguga kvalifitseerus 2014. a. Grammy nominatsioonile kategoorias "Parim klassikaline kogumik" ning CD-plaat Šostakovitši klaverikontsertidega (solist Anna Vinnitskaja) pälvis 2016. a. Saksa heliplaadipreemia ECHO Klassik kategoorias "Parim kaasaegne orkestrisalvestis" (20. ja 21. saj muusika).  Marie-Helen Aavakivi on kuulunud  aastaid  Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (2010. a. II viiuli kontsertmeistrina), samuti töötanud Tallinna Kammerorkestris (TKO) ja Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris 2. kontsertmeistrina. Marie-Helen on osalenud Zakhar Broni, Marianne Boettcheri, Irina Botškova, Mihhail Gaisleri ja Mi-Kyung Lee meistriklassides. Solistina on ta üles astunud TKO, EMTA ja TMKK sümfooniaorkestrite ees. Käesoleval ajal õpib Marie-Helen Aavakivi Eesti  Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris, kus tema juhendajateks on professorid Urmas Vulp, Marje Lohuaru ja Kristel Pappel. Ta on Eesti Interpreetide Liidu liige ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiaat 2015.

Andreas Lend on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe (prof. P. Paemurru) ning täiendanud end Sibeliuse Akadeemias (prof. H. Kiiski ja H. Pekkarinen) ja mitmetel  rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides (F. Helmerson, D. Geringas, A. Ivashkin, J. Goritzki  jpt.). Ta on pälvinud preemiaid paljudel  konkurssidel: I preemia ja Grand Prix  I rahvusvahelisel konkurss-festivalil  "Renaissance" (Armeenia, 2013), Eesti noorte interpreetide  konkursi Con Brio laureaat (2008), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel  noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Riia, 2002) ja rahvusvahelise  Liezeni tšellokonkursi laureaat (Austria, 2000). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis ta „The International Holland Music Session” stipendiumi  ning  on  PLMF  preemia  “Noor  Muusik  2011” laureaat. Andreas Lend on nõutud artist nii solisti kui kammermuusikuna. Ta  on  keelpillikvarteti  Prezioso  liige  ning   mängib  Eesti   Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Maarit Saarmäe on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning aastast 1998 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Toivo Nahkuri, prof. Ivari Ilja klaveriklassis ning lõpetanud magistrantuuri kammeransambli erialal prof. Marje Lohuaru juhendamisel. Aastatel 2003-2004 täiendas ta end Madriidis, Hispaanias Kuninglikus Kõrgemas Konservatooriumis  Ana Guijarro ning Jose Segovia juures. Hetkel jätkab Maarit õpinguid Eesti Muusika-  ja  Teatriakadeemia doktorantuuris  kammeransambli erialal. Maarit on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel ning meistrikursustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel tegutseb ta aktiivselt kammermuusikuna ning on andnud kontserte Eestis, Soomes, Hispaanias ja  Inglismaal. Koostööpartneriteks on olnud sealhulgas Andreas Lend, Kristina Kriit, Virgo Veldi, Mari Tampere-Bezrodny jt. Samuti on Maarit  esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri ning Pärnu Linnaorkestri ees.
Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal

Vaata lisa: www.interpreet.ee.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Marie-Helen Aavakivi (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver) R 7.7.2017 20:00 Tallinna Mustpeade maja 10.00 - 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

tavahind 15 EUR
õpilane/ tudeng/ pensionär 10 EUR
erivajadustega klient/ tema saatja 10 EUR

lisainfo:
lapsed vanuses kuni 6 aastat (k.a.), saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles
soovitatav vanus alates 7.eluaastast
sissepääs kell 19:00
üritus kestab 1 tund
ratastooliga ligipääs on olemas

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Interpreetide Kontserdid
Suur-Karja 23 Tallinn 10148 Harjumaa
+372 5019524
kammermuusika@interpreet.ee