Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Meesansambel BLAGOVEST

T 14.11.2017 19:00
Kadrioru kunstimuuseum
Meesansambel
Rahvusvaheliste konkursside laureaat

BLAGOVEST (Minsk, Valgevene)
Kunstiline juht - Sergei Agranovitš


Silmapaistev Valgevene meesansambel harukordselt intelligentse kõla ja võluva stilistilise täpsusega annab kontserte Eestis õigeusu vaimuliku muusika festivali Credo raames.

Selleks, et nautida koorimuusikat, olgu need kiriku- või rahvalaulud, tuleb häälestuda erilainele. Jõulueelne aeg, mida on läbi ajaloo saatnud laulud ja pidulikud jumalateenistused, sobib selleks kõige paremini. Just sellepärast lisati festivali programmi Valgevene silmapaistvate muusikute - meesansambli "Blagovest" esinemine. Selle kollektiivi kõla paistab silma oma sügavuse, häälte rohkuse ja hea väljaõppe poolest, mis lubab neil esitada hiilgavalt stiililiselt erinevat muusikat.

Antud vokaalne koosseis moodustati 2007. aastal ning saavutas lühikese ajaga olulise koha riigi muusikaelus. Loominguline kollektiiv on tuntud mitte ainult Valgevenes, vaid ka Venemaal, Poolas, Prantsusmaal, Saksamaal ja teistes riikides. Selle loominguline juht on Valgevene Riikliku Akadeemilise Suure Ooperi- ja Balletiteatri koormeister Sergei Agranovitš.
Ansamblit kutsutakse pidevalt osalema erinevatele kiriku- ja ilmalikele üritustele. 2009. aastal pälvis ansambel kahel korral rahvusvaheliste kirikumuusika festivalide laureaaditiitli ning pärast seda alustas esinemisi oma programmidega Euroopas. 2011. aasta mais võitis kollektiiv esimese koha rahvusvahelisel kirikumuusika festivalil Loretos (Itaalia), kus esindas esimest korda festivali 50-aastase ajaloo jooksul Valgevene Vabariiki (koori triumf Itaalia festivalidel jätkus ka 2012.aastal).

Ansambli koosseisu kuuluvad erinevate Minski koguduste koorilauljad, mis lubab kooril viia parimal viisil ellu oma peamist ülesannet - tutvustada Vene õigeusukiriku muusikapärandit. Koori repertuaari kuulub mitte ainult kirikumuusika alates kuulsast kiirulaulust kuni XX sajandi heliloojate loominguni, vaid ka vene ja välismaa autorite klassikalised teosed ning valgevene, vene ja ukraina rahvalaulud. Eelseisval kontserdil tulevad esitusele ka slaavi tavandilaulud.

Vokaalansambli esinemiste salvestusi võib kuulata siin  http://www.blagowest.by/index.php/mediafiles/audio. Kuid olge ettevaatlikud: nii intelligentsesse ja võluvasse kõlasse on raske mitte armuda…
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Meesansambel BLAGOVEST T 14.11.2017 19:00 Kadrioru kunstimuuseum
Toimunud
Hinnainfo

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!
Lastele vanuses kuni 7 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta

Lisainfo:
Kestus1.5 h, vaheajaga
Sissepääs al. 18.00
Soovitatav vanus al. 6 eluaastast

Toimumiskoht
A. Weizenbergi 37 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Credo Festivalid MTÜ
Raua 1/ Pronksi 6 Tallinn 10124 Harjumaa
+372 5132213
zoya@festivalcredo.com