Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Vaimuliku muusika festival CREDO

L 25.11.2017 19:00 - P 26.11.2017 23:59
10.00 - 15.00
Vanavene muusika ansambel „Sirin“ Andrei Kotovi juhatusel
(Moskva, Venemaa)

"LAUL HELGEST PARADIISIST "


Programmis: XVI – XVIII sajandi jumalateenistuse laulud, znamennõi raspev, strotšnoe- ja demestvennoe mitmehäälsus, varajane partes-laul, kloostrilaul, vaimulik luule, psalmid, jõululaulud.

Vanavene muusika ansambel „Sirin“ loodi 1989. aastal professionaalsete muusikute poolt, kes ühinesid eesmärgiga taaselustada vana õigeusu laulutraditsiooni.

Ühendades uurimistööd ja esinemisi ning tuginedes muusikateadlaste ja filoloogide saavutustele püüavad muusikud tuua uuele elule XV – XVIII sajandi vanavene kirikulaulud. Ansamblil on väga mitmekesine repertuaar, millesse kuulub znamennõi raspev, putevoi raspev, mitmehäälne laul, kiievi, bulgaaria, kreeka raspev ning erinevad kloostri raspevid, vene polüfoonia varajased vormid, varajane vene mitmehäälsus.

Ansambli tegevuse unikaalsus väljendub vaimuliku luule kogumises, uurimises ja esitlemises. See on rahvamuusika ja rahvaluule algupärane žanr, milles on säilinud vene rahva aastasadade vanune õigeusklik maailmakäsitlus.

Ansambli „Sirin“ edu põhineb originaalsel repertuaaril ja esitusstiilil, laulukultuuri kõrgeimal tasemel. Ansambel on osalenud paljudel keskaja- ja kirikumuusika festivalidel Venemaal ja teistes riikides. „Sirini“ esinemisi saadab suur edu nii Venemaal kui Euroopa riikides, samuti Aasias, Aafrikas ja Ameerikas.

Otse loomulikult tugineb „Sirin“ oma tegevuses jumalateenistuste praktilisele tundmisele. Ansambel on pidevais otsinguis, äratades ellu iidseid teoseid ning luues uusi vorme, mis pakuvad elavat huvi tänapäeva juhtivatele heliloojatele. Koostöös juhtivate lavastajatega on ansambel toonud lavale terve rea etendusi, mis on pälvinud nii publiku kui ka kriitikute tunnustuse: müsteerium „Jeremija nutulaulud“ kuulsa Anatoli Vassiljevi lavastuses, üle 150 etenduse Moskvas, etendus Catania (Sitsiilia) festivali Taormina raames 1997. aasta jaanuaris, 4 etendust Berliini teatris Habbel Theater 1997. aasta mais, 5 etendust Avignoni Festivali ametliku programmi raames 1997. aasta juunis, „Kuldse maski“ auhind 1996. aasta parima teatrietenduse eest, etendused Eestis, Rootsis (1998) ja Hispaanias – Sevillas ja Barcelonas – 1999. aasta jaanuaris. 

Samuti on osaletud lavastustes „Mozart ja Salieri“ (Anatoli Vassiljevi lavastus, teater „Škola Dramatitšeskogo Iskusstva“); „Sinel“ (Valeri Fokini lavastus, teater „Sovremennik“); „Mõttetu poeemike“ (Kama Ginkase lavastus, noorsooteater TJUZ); „Vaesus pole pahe“ (Aleksandr Koršunovi lavastus, Malõi Teatr).
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused