Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XX Suure-Jaani Muusikafestival

L 17.6.2017 13:00 - R 23.6.2017 23:59
3.00 - 150.00
XX Suure-Jaani Muusikafestival

17.–23. juuni 2017


Aastast 1998 toimuv klassikalise ja eesti muusika ning muusikute keskne festival, mis pakub midagi pea igale maitsele.
Kontsertidele suurtes ja väikestes saalides lisanduvad ettevõtmised Olustvere lossis, leivakojas, Vanaõue puhkekeskuses, Tääksi veskis ja paljudes teistes paikades üle kogu Suure-Jaani valla. Lisaks noorte lauljate konkurss, heliloomingu konkurss, foto- ja kunstinäitused ning kohtumised loovisikutega lõunatundidel kohvikus Arturi Juures – oma tegemistest räägivad sel aastal Arne Hiiob, Lembit Saarsalu, Arne Mikk, Harry Liivrand ja ansambli Kukerpillid liikmed.
Festivali pärliks on kujunenud 23. juunil kell 3 öösel Soomaal Hüpassaare rabasaarel algav ja päikesetõusul koos E. Griegi "Hommikumeeleolu" helidega lõppev päikesetõusukontsert – imeline elamus muusika ja looduse koosmõjust. Rabasaarele viib kaks umbes kilomeetri pikkust laudteed. Vetruval pinnasel leiab igaüks endale mõnusa istumiskoha või pikutab kaasavõetud magamiskotis.  Päikesetõusukontserdi eriline atmosfäär on rappa toonud inimesi kogu Eestist, aga ka Soomest, Poolast, Saksamaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja kindlasti mujaltki. Kui veab, siis ootavad rabast naasjaid võrratud vaated ja võimalus kauneid päikesetõusufotosid teha.
Juubelihõngulisel festivalil on traditsiooniliselt kohal Eesti Riiklik Sümfooniaorkester; kaugemalt toovad külakosti viiuldaja Daniel Kogan Moskvast ja Moskva Püha Danilovi kloostri meeskoor.

17. juunil toimub Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev ja aiakohvikute päev, kus saab lisaks muusikale nautida Suure-Jaani kandi perenaiste hõrgutisi.


http://muusikafestival.suure-jaani.ee/
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti