Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Puugid (Cabaret Rhizome) - DRAAMA 2017

L 9.9.2017 19:00
Erinevate Tubade Klubi, Tartu
14.00
Interaktiivne mõistulugu

Lavastaja, tehniline režissöör ja tekstide autor JOHANNES VESKI
Lavastaja ja näitejuht LOORE MARTMA
Mängude programmeerija KARINA KORSGAARD JENSEN
Videokunstnik MART MÄNNIK
Kostüümikunstnik JOONAS R. PARVE
Illustraator FRED KOTKAS

Laval
MART MÜÜRISEPP

Esietendus
festivalil DRAAMA 2017
Tartu Erinevate Tubade Klubis

Etendus on ilma vaheajata ja kestab kuni 1 tund ja 30 minutit
Ühel päeval lööb Peremetsas muretult elutseva puugikogukonna kaheks taevast langenud Kuldne Müür. Tundmatu päritolu ja teadmata eesmärgiga metalne eesriie jätab pooled puukidest vangi Peaverre, teise poole Kehametsa. Üheskoos tuleb samale poole müüri jäänud lülijalgsetel välja selgitada müüri pärituolu ning paika panna plaan edasiseks tegutsemiseks. Seda kõike loomulikult kiiremini, tõhusamalt ja säästlikumalt kui teisele poole müüri jäänud puugid.

“Puugid” on mõtteline järg Cabaret Rhizome otsustusprotsesse käsitlevale teosele “Otsuse anatoomia”. Lavastus suundub kollektiivsete otsuste käsitlemise juurest edasi, uurima koostöömehhanisme seoses selliste mõistetega nagu indiviid, vastutus, motiveeritus, usaldus, hierarhia, efektiivsus ja strateegia.

Kuidas see kõik toimub?

Iga etendust külastav vaataja kontrollib oma mängunupuga üht ekraanil siblivat digitaalset puuki. Publikust moodustuvas puugikollektiivis lasub igal osalejal vastutus lahendada mängulauaks olevatel ekraanidel serveeritavaid ülesandeid. Kaheks meeskonnaks poolitatud publikul tuleb sooritada ülesandeid kiiremini ja energiasäästlikumalt oma vastaspoolest. Säästa energiat ja aega tähendab olla tõhus. Tõhusus on puugiksolemise alustalaks.

Mänge siduvaid lugusid Peremetsast ja puugikogukonnast esitab vaatajaile elukogenud puuk, keda kehastab küünemustasuuruseks kahandatud näitleja Joonas R. Parve.

Mõistulugudes jõuab sõnum adressaadini kirjaliku, akustilise või pildilise jutustusena. “Puugid” laseb kõigel sellel kohale jõuda läbi käegakatsutava kogemuse. Mikstuurina teatrist ja arvutimängust jätkab lavastus Cabaret Rhizome ekspeditsiooni tehnoloogia ja kollektiivsete rituaalide ühisaladele.

Sündmuse koduleht: http://www.draama.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Puugid (Cabaret Rhizome) - DRAAMA 2017 L 9.9.2017 19:00 Erinevate Tubade Klubi, Tartu 14.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

14 €

Toimumiskoht
Kastani 42, Aparaaditehas, IV korrus Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri Festival SA
Kalevi 15 Tartu 51010 Tartumaa
58003458
info@festival.ee