Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NuQ Treff 2017. 'Kivist süda'

P 4.6.2017 18:00
Von Krahl ülemine saal
9.00

Etendus toimub visuaalteatrifestivali NuQ Treff 2017 raames


Teater Waidspeicher / Saksamaa
„KIVIST SÜDA”


saksa keeles, eestikeelsete subtiitritega

Muinasjutt rikkusest ja õnnest

Schwarzwaldi metsad Edela-Saksamaal 19. sajandi algul. Siin elavad puuraidurid ja parvetajad, klaassepad, söepõletajad ning kuulsaid käokelli valmistavad kellassepad. See on aeg ja koht, kus leiab aset Wilhelm Hauffi tuntud loo sündmustik vaesest noorest söepõletajast Peter Munkist.
Unistades rikkusest ja lugupeetusest sõlmib ta lepingu kahe metsavaimuga. Esmalt palub noormees abi sõbralikult Klaasmehikeselt, temalt saadud raha aga mängib Peter maha. Seejärel pöördub ta saatanliku Hollandi-Micheli poole, kes vastutasuks raha eest Peteri lihast ja verest südant nõuab. Nii peab Peter otsustama, mis talle elus tähtis on.

Kuigi Wilhelm Hauffi muinasjutu esmasest avaldamisest on möödas ligi kaks sajandit, on see lugu rikkusest ja õnnest endiselt ajakohane. Teatri Waidspeicher nukulavastuse kostüümid ja dekoratsioonid annavad edasi ajaloolist konteksti ning loovad kontrasti nüüdisaegse elektroonilise muusika ja heliga.

Teater Waidspeicher sai alguse 1979. aastal Erfurti linnateatri nukuosakonnana. 1993. aastast tegutseb teater mittetulundusühinguna praeguse nime all ning annab püsivalt tööd 27 inimesele.
1986. aastast on teatri koduks renoveeritud puitlaohoone Erfurti vanalinnas, mis mahutab 142 külastajat. Aastas käib enam kui 27 000 inimest vaatamas 300 etendust, mille tase on silmapaistvalt kõrge. Teatri edu taga on trupp, kelle tuumiku moodustavad hetkel seitse nukunäitlejat. Enamik nukke, dekoratsioone, butafooriat ja kostüüme valmistatakse teatri enda töökodades.
Teatri repertuaaris on lugusid erinevatest ajastutest ja žanritest, traditsioonilistest muinasjuttudest ja kirjandusklassikast modernse draamani. Lavastustest enamik on suunatud lastele ja noortele, kuid populaarsed on ka õhtused etendused täiskasvanutele. Publiku positiivsest vastukajast annavad tunnistust arvukad külalisetendused nii Saksamaal kui mujal maailmas. Trupp on esinenud mitmel pool Euroopas, Ameerikas, Kanadas, Mehhikos, Taiwanis, Iisraelis ja Venemaal.

Lavastaja: Frank Alexander Engel
Lava-, nuku- ja kostüümikujundus: Kerstin Schmidt, Frank Alexander Engel
Muusika ja helikujundus: Nis Søgaard
Mängivad: Kathrin Blüchert, Kristine Stahl, Heinrich Bennke, Paul Günther, Tomas Mielentz

noortele (vanuses 10+) ja täiskasvanutele
kestus 1 h 20 min
saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega


Sündmuse koduleht: http://www.nuku.ee/et/festival

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NuQ Treff 2017. 'Kivist süda' P 4.6.2017 18:00 Von Krahl ülemine saal 9.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Piletid kuni 31.03.17 hinnaga  9 €
Alates 01.04.17 hinnaga 11 €

NUKU tavasoodustused ei kehti.
Pilet peab olema kõigil sõltumata vanusest.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Sihtasutus NUKU
Lai 1 Tallinn 10133 Harjumaa
6679555
nuku@nuku.ee