Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PILLE LILL ja SOFIA MAZAR / Tallinna Talvefestival

E 5.2.2018 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
7.00 - 15.00

5. veebruar kell 19.00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
Pille Lill (sopran)
Sofia Mazar (klaver, Iisrael)
Kavas: P. Tšaikovski, R. Strauss jt

PILLE LILL

on Eesti üks tunnustatumaid ooperilauljaid, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kahel erialal - muusikapedagoogika (prof. A. Vahter) ja ooperilaul (dots. R. Gurjev). Haridustee jätkus Londoni Guildhall School of Music and Drama magistrantuuris (prof. J. Peters) ning magistrikraadi kaitses ta Helsingi Sibeliuse Akadeemias (prof. L. Linko-Malmio). Aastatel 2004-2011 täiendas ta end doktoriõpingute raames EMTA-s (prof. Jaakko Ryhänen) ning 2005-2006 Karlsruhe Muusikakõrgkoolis saksa lied klassis (professorid Mitsuko Shirai ja Hartmuth Höll). Lisaks on ta osalenud mitmete maailmakuulsate muusikute meistrikursustel (Elisabeth Söderström, Irwin Gage, Emma Kirkby, Mauriz Sillem, Wilma Vernocchi jt). P. Lill on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes riikides. Ta on laulnud pearolle ligi 30 ooperis ning teinud koostööd mitmete väljapaistvate dirigentidega. Eesti Rahvusringhäälingule on ta teinud arvukalt salvestusi ning ta hääl on jäädvustatud mitmetel CD-del. P. Lill on pälvinud Suure Vankri auhinna - parim naislaulja (1996) ja on olnud Georg Otsa preemia laureaat (2002), ta on Richard Wagneri Ühingu stipendiaat (1998), Piiskop Platoni III järgu ordeni kavaler (2005) ning talle on omistatud UNICEF-i Sinilinnu preemia (2009), Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastaauhind (2014) ja Valgetähe IV klassi teenetemärk (2016). Aastatel 1997-2013 õpetas P. Lill EMTA-s (alates 2003 dotsendina) ning ta on andnud meistriklasse mitmetes riikides (Saksamaa, Soome, Valgevene, Läti jm). Aastatel 2003-2009 oli P. Lill Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige ning ta on käesoleval ajal Eesti Kultuuri Koja- ja Soome-Eesti Kultuurifondi juhatuse liige. Ühtlasi on ta Muusikute fondi PLMF looja ja loominguline juht aastast 2003.

Dr SOFIA MAZAR

on JIOM’i (Jeruusalemma Rahvusvaheline Ooperi Meistriklass) kaasasutaja, kunstiline juht, hääleõpetaja ning pianist. Dr Sofia Mazar on Iisraelis itaalia ja vene ooperi alal üks juhtfiguure. Ta on Jeruusalemma Heebrea Ülikoolis dotsent, kus talle on omistatud itaalia ooperi ottocento uurimise eest Euroopa Foorumi auhind. Sofia kuulub Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia õpetajate koosseisu alates 1997. aastast, kus ta töötab hääleõpetajana. Ühtlasi töötab ta hääleõpetajana Iisraeli Uues Ooperis. Dr Mazar on osalenud Iisraeli Festivali, Haifa Sümfooniaorkestri, Iisraeli Sinfonietta Beer Sheva töös. Samuti on ta korraldanud mitmeid muusikafestivale ja meistriklasse ning esinenud regulaarselt nii Itaalias, Venemaal, Belgias kui Moskva Rahvusvahelises Muusikamajas, Torino Ülikoolis, Brüsseli muuseumis, Ramat Gani teatris jm.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
PILLE LILL ja SOFIA MAZAR / Tallinna Talvefestival E 5.2.2018 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 7.00 - 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Tavapilet 15€

Sooduspilet 7€ (õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige). Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja