Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 MAARJA NUUT JA HENDRIK KALJUJÄRV

N 27.7.2017 20:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
15.00
Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kes ühendab oma sugestiivse vokaali ja traditsiooniliste intrumentide kõla, kasutades selleks elektroonilise heli tööriistu.
Töödeldes neid läbi analoogefektide, kombineerides süntesaatorite ja rütmimasinate poolt tekitatud impulssidega ning seejärel ühendades tekkinud voo juba enda kaubamärgiks saanud luupimisega, tekib terviklik kompositsioon, mis oma õrnuses ja toores heitlikkuses moodustab kõige muu hulgas psühhedeelseid elemente laialipilduva masinavärgi.

See ahel toimib nõnda duo koosseisus koos Hendrik Kaljujärvega, kes on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides - loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik.

Samal ajal, kui kajad ja reverbid frontaalsagaraga mängivad, läbivad bassisemad noodid kogu oma jõuga kuulaja füüsilist statuuti. Tekitatud helimassiivi seest tõusevad selgelt esile pärimusmuusikale omased väljenduslikud kvaliteedid.

Eraldi võttes on mõlemad, nii Maarja kui Hendrik, iseseisvad artistid, kelle tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus, kuid selleks kasutatav tehnika ja vahendid üsna erinevad. Koos töötades avanevad neile aga uued uksed. Teenides sama eesmärki, inspireerivad nad üksteist astuma julgemaid samme, kuid nüüd juba läbi palju suurema ning dünaamilisema vormi. Oluline on siin ka teineteise täpne tunnetamine mõistmaks, kus kumbki parasjagu viibib ning siis sihtpunkti kaotamata kogu hetkes toimuvaga sammu pidada.

www.facebook.com/MaarjaNuutEst
www.maarjanuut.com

Sündmuse koduleht: http://folk.ee/festival/artistid-programm/artistid/performer/345-maarja17

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 MAARJA NUUT JA HENDRIK KALJUJÄRV N 27.7.2017 20:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Piletihind 15€

Endale koha tagamiseks tuleb festivali passi, noortepassi ja päevapassi omanikel osta 2€ lisapilet. 2€ Lisapileti saab endale lunastada passil oleva koodi alusel.

Kuni 12 a lapsed (k.a) saavad saali tasuta kui istuvad saatja süles. Vastasel juhul tuleb lapsel osta täisüksikkontserti pilet.

NB! Hilinejaid saali ei lubata

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee