Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 NANO STERN TRIO (Tšiili)

N 27.7.2017 22:00
A.Le Coq Kirsimäe lava
Nano Stern on varemgi mitmel korral eestlasi hullutanud, juubelifestivalile kutsusime vana sõbra tagasi uusi elamusi looma.

Nano Sterni on õigustatult nimetatud oma põlvkonna hääleks. Tegu on tõelise Tšiili superstaariga. Ta on juudi soost põgenike järeltulija. Lapsepõlvest saadik on Nano jaoks lisaks muusikale olnud olulisel kohal ka perekonna poliitiline ja sotsiaalne aktivism, mida mõjutas tugevalt legendaarse Nueva Cancióni ehk Tšiili Uue Laulu muusikalise liikumise pärand. Nueva Canción tekkis kuue- ja seitsmekümnendatel aastatel Tšiili represseeritud muusikute seas vastuliikumisena tervet põlvkonda loomeinimesi rõhunud Pinochet’ diktatuurile. Nano jaoks on Nueva Canción ning selle legendaarsed muusikud olnud ammendamatuks inspiratsiooniallikaks ning Nano muusikast ei saa seda sotsio-poliitilist dimensiooni kunagi päriselt lahutada.

Nano Sterni hämmastav karisma ja võlu hakkavad täistuuridel tööle just kontserdisituatsioonis, see mees on tõeline laivikuningas. Rahvas on Nano käte vahel nagu sulavõi, oma ausal ja tagasihoidlikul moel liigutab ta publikut pisarateni ning paneb nad liikuma endaga ühes rütmis. Tema meloodiad, laulusõnad, huumor, siiras hingestatus ja lihtsalt suur süda loovad publikuga kirjeldamatu kooskogemise atmosfääri. Nano Sterni muusikas on tunda mõjutusi tema klassikalise ja jazz-muusika õpingutest, millesse segatakse põrandaalust rocki ja punki, pärimust ja revolutsioonilaule. Kuigi tegemist on andeka multiinstrumentalistiga, on Nano lähimaks kaaslaseks jäänud lihtsalt tema kitarr ja laul, millest sünnib unikaalne avatud südamega ja ladus muusikakeel, millega Nano kõnetab publikut kõikjal, kuhu sammud rännumeest viivad. Olgu kultuuritaust milline tahes, kontserdi lõpuks heliseb Nano koos rahvaga ühises rütmis. Seda ülendavat kogemust kirjeldab ta ise kõige paremini: "Kui ma ise tugevalt vibreerin, hakkab publik kaasa võnkuma, kuni vibratsioon muutub nii intensiivseks, et ka kõik ümbritsev hakkab samal sagedusel kaasa võnkuma. Kui me jätame kõrvale sõnad, žanrid, traditsioonid, siis see ongi tegelikult muusika olemus. Meie kehad liiguvad koos üksteise ja ümbritseva õhuga ning see on kõige müstilisem asi maailmas."


Riik: Tšiili

Sündmuse koduleht: http://folk.ee/festival/artistid-programm/artistid/performer/353-nano-stern-trio-tsiili

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 NANO STERN TRIO (Tšiili) N 27.7.2017 22:00 A.Le Coq Kirsimäe lava
Toimunud
Hinnainfo

Piletihind 12€

Toimumiskoht
Viljandi Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee