Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 VOX CLAMANTIS JA VERSKA NAASÕ

L 29.7.2017 22:00
Viljandi Pauluse kirik
15.00
Ansambel Vox Clamantis ühendab oma muusikas vana ja uue. Olles alati toetunud gregooriuse laulule ning varajasele mitmehäälsusele, kõlab ansambli pea kõikides programmides ka kaasaegne muusika selle väga laialdastes väljendusvormides. Vox Clamantisele on kirjutanud teoseid paljud eesti heliloojad, teiste seas Arvo Pärt, Helena Tulve, Galina Grigorjeva, Mirjam Tally, Toivo Tulev, Tõnis Kaumann, Sven Grünberg, Rein Rannap jt, aga ka Henrik Ødegaard, Aaron Kernis, John Metcalf ning Dhafer Youssef.

Vox Clamantise pidevast koostööst erinevate muusikutega on sündinud programmid mille partneriteks on olnud katalaani sopran Arianna Savall, tuneesia laulja ning udimängija Dhafer Youssef, itaalia nyckelharpavirtuoos Marco Ambrosini, iisraeli udimängija Yair Dalal, prantsuse pianistid Brigitte Engerer, Jean-Claude Pennetier ning Claire-Marie Le Guay, Tõnis Mägi, Sofia Rubina, Villu Veski, Manchester Camerata, Cello Octet Amsterdam, Läti Raadio Koor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Hortus Musicus, NYYD Ensemble, SaxEst kvartet ja Weekend Guitar Trio.

Vox Clamantis on teinud koostööd plaadifirmadega ECM ja Mirare. 2013. aastal pälvis pianist Jean-Claude Pennetier'ga salvestatud Ferenc Liszti suurteos «Via crucis» prantsuse muusikaajakirjanike kõrgeima tunnustuse Diapason d’Or. 2014. aastal võitis aga Arvo Pärdi CD «Adam’s Lament» Grammy ning Paolo Sorrentino film La grande bellezza, milles on kasutatud Vox Clamantise muusikat, Oscari. Ansambli uusim plaat Arvo Pärt - The Deer’s Cry, mis ilmus aastal 2016, on pälvinud Prantsusmaal tunnustused Diapason d’Or ja Choc ajakirjas Classica, samuti BBC Music Magazine’i kuuplaadi ning Eesti Muusikaauhindade Aasta Klassikaalbumi tiitli.

Vox Clamantis annab hulgaliselt kontserte nii Eestis kui välismaal. Kontsertreisid on viinud ansambli kõikjale Euroopas, aga ka Iisraeli, Liibanoni, Türki, Kanadasse, USA-sse, Jaapanisse ja Kolumbiasse. Esinetud on rahvusvaheliselt tunnustatud festivalidel La Folle Journée, La Roque d’Anthéron, Manchesteri festival, Fribourgi Rahvusvaheline Vaimuiku Muusika Festival, Jeruusalemma Vaimuliku Muusika Festival, Vale of Glamorgan, Usedomi Muusikafestival, Flaami festival jpt.

2017. aastal pälvis ansambel Vox Clamantis riikliku kultuuripreemia XX hooaja ja Arvo Pärt «The Deer's Cry» albumi eest.

Ansambli kunstiline juht on Jaan-Eik Tulve.

www.voxclamantis.ee

Sündmuse koduleht: http://folk.ee/festival/artistid-programm/artistid/performer/349-vox-clamantis

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Viljandi Pärimusmuusika Festival 2017 VOX CLAMANTIS JA VERSKA NAASÕ L 29.7.2017 22:00 Viljandi Pauluse kirik 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Piletihind 15€

NB! Hilinejaid saali ei lubata

Toimumiskoht
Kiriku 3 Viljandi Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee