Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Linastus & kohtumine tegijatega: Uued Eesti lühianimafilmid

E 16.1.2017 19:00
Kino Sõprus, Tallinn
Eesti animatsioon lendab kõrgelt! Üheks õhtuks on korraga suurel linal rahvusvaheliselt hinnatud uued Eesti lühianimafilmid. Pärast filme kohtumine tegijatega! Kohal „Linnugripi“ režissöör Priit Tender, „Tühi ruumi“ režissöör Ülo Pikkov, „Amalimbo“ animaator Roland Seer ja produtsent Marianne Ostrat ning „Igaveste jahimaade“ peaanimaator Triin Sarapik-Kivi.

Priit Tenderi “Linnugripp” linastus animatsiooni-Cannes’iks peetava Annecy festivali ning maineka Hiroshima animafestivali võistlusprogrammides. Ülo Pikkovi animeeritud dokumentaalfilm “Tühi ruum” võitis auhinna Fredrikstadis, Põhjamaade suurimal animafilmide festivalil. Norra-Eesti koostöös valminud Elin Grimstadi “Igavesed jahimaad”, mille kogu animatsioon on valminud Nukufilmis, pälvis parima lühianimafilmi preemia doki- ja animafilmide festivalil Dok Leipzig - auhind annab võimaluse esitada film ka Oscarile. Rootsi-Eesti koostööfilm “Amalimbo”, režissööriks argentiina päritolu Juan Libossart ning kunstnikuks ja peaanimaatoriks eestlane Roland Seer, valiti läbi aegade kolmanda Eesti filmina maailma tippkolmikusse kuuluvale Veneetsia filmifestivalile ning kandideeris Euroopa Filmiauhinnale.

Vaatajate vahel loosime välja “Amalimbo” kunstniku ja animaatori Roland Seeri Veneetsia filmifestivalil joonistatud raamis originaalsketši.


“Linnugripp”
Lugu mehest ja madu-ussist, aurude all pingviinist ja lindude kadumisest. Lugu õunapuust ja õuntest, juurtest ja juurtetusest. Lugu paradiisist ja selle kaotamisest.
Režissöör: Priit Tender
Filmi pikkus: 9’40”

“Tühi ruum”
Film elustab ühe kunagise unistuse, kunagi ammu eksisteerinud korteri ja ühe väikese tüdruku, kes seal toimetab ja mängib. Film esitab loo, mida kartulikeldris varjav isa nägi oma unistustes. See on ühe unistuse rekonstruktsioon, taustal 1950. NSVL ühiskondlik äng.
Režissöör: Ülo Pikkov
Filmi pikkus: 10’19”

“Igavesed jahimaad”
Saarel mängivad kaks last, kes otsivad Jahimehe tapetud loomi. Kas need loomad võiksid veel igavestel jahimaadel ellu ärgata?
Režissöör: Elin Grimstad
Filmi pikkus: 19’28”

“Amalimbo”
5-aastane tüdruk Tipuana, lootuses näha oma hiljuti elu kaotanud isa, püüab pääseda “teisele poole” ning kogeb surnute ja elavate vahele jäävat maailma.
Režissöör: Juan Pablo Libossart
Filmi pikkus: 15’22”

Sündmuse koduleht: http://www.kinosoprus.ee/et/movie/rahvusvaheliselt-hinnatud-uued-eesti-luhianimafilmid

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Linastus & kohtumine tegijatega: Uued Eesti lühianimafilmid E 16.1.2017 19:00 Kino Sõprus, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo

Pilet kõigile 6€!

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee