Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Üle piiri / DocPoint 2018

R 2.2.2018 17:00
Kino Artis, Saal 1, Tallinn
4.00 - 5.00
Üle piiri
Rež. Marta Prus

„Üle piiri“ on harvaesinevalt aus sissevaade olümpiamedalinõudleja (sest milline Venemaa iluvõimleja pole potentsiaalne medalist?) aastasse enne Rio suveolümpiat. Pole ju saladus milline pinge on selle hästi rahastatud ja rahvusspordi staatuses ala Venemaa koondislaste õlgadel. Filmi peategelaseks on noor täht Margarita Mamun, kelle füüsis ja liikumine on tipptasemel, aga vahel jääb ekspertide sõnul sooritustes vajaka sisemisest veenvusest. Sportlase ümber tekib omalaadne pingekolmnurk ülimalt värvika koondise peatreeneri Irina Viner-Usmanova ning Margarita isikliku treeneri Amina Zaripova vahel. Treenerite omavaheline hõõrumine ja psühholoogilise terrori mõõtmeid võttev mäng noorsportlase närvide ja keha kallal on jäänud kaamera ette ilustamata aususega. “Sa ei ole inimene, sa oled sportlane” karjub näiteks ühes stseenis õpetaja valu ja pisaratega võitleva Margarita peale. Peatreener Irina, kes olnud järjestikku koguni viimase viie olümpia kuldmedali võitnud sportlase juhendaja, aga säärase viisakusega ei hellita ning tema sõnavara ei kannata üldjuhul trükimustagi.
Loomulikult on filmis külluslikult iluvõimlemise graatsilist lumma, aga veel rohkem pinget, mis jääb litritega ehitud kostüümide ja glamuuri varju. “Üle piiri” avab suurepäraselt tippspordi vastuolulist ja kohati äärmiselt julma olemust.

Kaarel Kuurmaa
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Üle piiri / DocPoint 2018 R 2.2.2018 17:00 Kino Artis, Saal 1, Tallinn 4.00 - 5.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.00 € pileti kohta

Pileti hind 5 €
Ostes korraga 5 piletit, on pileti hind 4 €. Valida hinnagrupp Grupisoodustus.

NB! Ühe tehinguga saab osta kuni 5 piletit. Kui soovitakse osta rohkem pileteid, siis tuleb teha mitu tehingut.

NB! Eelmüük Piletilevi internetipoes lõppeb 15 minutit pärast seansi algust. Vabade kohtade olemas olul müüakse pileteid kohapeal.

Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
DocPoint Tallinn MTÜ
Arbu 13-3 Tallinn 13617 Harjumaa
riin@local.ee