Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Emir Kusturica retrospektiiv: Maa-alused

L 28.10.2017 20:00
Kino Sõprus, Tallinn
6.00
Emir Kusturica pole oma poliitiliste vaadete tõttu kunagi skandaalidest ja konfliktidest kaugel püsinud, olgu tegemist tema kiitvate kommentaaridega Vladimir Putini või rahvuslike seisukohtadega Jugoslaavia ajaloo kohta. Mitte üheski filmis ei tule need vastuolud esile nii tugevalt, kui “Maa-alustes”, mida on nimetatud nii erakordseks meistriteoseks kui ilustavaks propagandaks.
Must komöödia vaatab Jugoslaavia ajalugu ja räägib kahe sõbra üha absurdsematest seiklustest mitmete kümnendite jooksul. Kommunistliku Partei liikmetest Black ja Marko peidavad end II maailmasõja eest maa-alusesse varjendisse, kus kohtuvad rohkete värvikate tegelastega. See on Jugoslaavia sünd ja ajalugu kolmes osas, ainult Kusturicale omases sürreaalses, üleelusuuruses, maagilis-realistlikus kastmes. Pole ime, et filmi stiili on võrreldud Federico Fellini loominguga.

Emir Kusturica oli filmile osaks saanud lõhestunud vastukajast nii löödud, et lubas lavastamisega üleüldse lõpparve teha. Õnneks pidas ta seda tõotust vaid aasta aega. Olgu filmi poliitiliste implikatsioonidega, kuidas on, Cannes’i filmifestivalil pärjati Kusturica tööd Kuldse Palmioksaga. Seega on ta üks vaid kaheksast lavastajast, kes saab filmimaailma ühe nimekama preemia mõlemasse kätte krabada.Filmi toob kohale DHL.

Sündmuse koduleht: http://www.kinosoprus.ee/et/movie/emir-kusturica-retrospektiiv-maa-alused

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Emir Kusturica retrospektiiv: Maa-alused L 28.10.2017 20:00 Kino Sõprus, Tallinn 6.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet kõigile 6€.

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee