Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kõigest maailmalõpp

P 30.4.2017 16:00 - N 4.5.2017 21:45
4.50 - 6.00
Tolstoi on öelnud, et kõik õnnelikud pered on sarnased, kuid iga õnnetu perekond on õnnetu isemoodi. Quebeci multitalendi Xavier Dolani uusim film räägibki ühe sellise perekonna loo, võttes aluseks kaasaja ühe tuntuima prantsuse näitekirjaniku Jean-Luc Lagarce´i draama, mida on mängitud ka Tallinna Linnateatri laval ("Üsna maailma lõpus", 2010).

Loo peategelaseks on oma perekonnast võõrdunud mees, kes naaseb lapsepõlvekoju, et oma lähedastele midagi olulist teatada. Tema igatsetud saabumine vallandab aga mahajäänutes aastatega kogunenud valu ja kibestumise. Emotsionaalselt laetud kammerlikus linaloos, kus pilgud kõnelevad rohkem kui sõnad, on kaamera ette rivistatud prantsuse filminäitlejate paremik: Oscari-võitja Marion Cotillard, Kuldse palmioksa võitja ja Bondi-tüdruk Léa Seydoux (“La vie d'Adèle”), neljakordne Césari-võitja Nathalie Baye (“Catch Me If You Can”), Vincent Cassel (“Black Swan”) ja Gaspard Ulliel (“Saint Laurent”).

Cannes’i festivalil võitis film grand prix' ja oikumeenilise žürii preemia ning Kanada esitas selle võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks. Xavier Dolan ise on öelnud, et peab seda oma parimaks, kõige täiuslikumalt teostatud filmiks, kus kõik elemendid harmooniliselt kokku kõlavad.

Kaarin Piiskoppel / PÖFF 2016


Filmi esilinastust toetab Kanada Saatkond.

***

ORIGINAALPEALKIRI Juste la fin du monde
AASTA 2016
RIIK Kanada, Prantsusmaa
REŽISSÖÖR Xavier Dolan
OSADES Gaspard Ulliel, Marion Cotillard, Léa Seydoux, Vincent Cassel, Nathalie Baye
ŽANR Draama
KESTUS 97 min
DISTRIBUTOR Must Käsi
KEEL prantsuse
SUBTIITRID eesti, vene

Sündmuse koduleht: http://kinosoprus.ee/et/film/koigest-maailmalopp

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused