Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Nocturama

R 19.5.2017 18:00
Kino Sõprus, Tallinn
Hommikune Pariis kihab tavapärases argisaginas. Kaamera asub jälgima käputäit eripalgelisi noori. Tegemist on äärmiselt kirju kambaga - läbilõige tänapäeva Prantsusmaa elanikkonnast. Nad tegutsevad kahtlaselt koordineeritult, liikudes ärevusttekitava
eesmärgipärasusega läbi suurlinna metroode ja tänavate labürindi. Kes nad on? Mida nad taotlevad?

Lõpuks jõuavad nad kõik samasse kohta - ühte tohutusuurde luksuslikku kaubamajja (mis peaks olema tuttav Leos Carax' filmi "Holy Motors" fännidele). Öö laskudes saabub ka selgus...

"NOCTURAMA" on prantsuse režissöör Bertrand Bonello ("Lõbumaja", 2011; "Saint Laurent", 2014) kirjutatud ja lavastatud provokatiivne lugu, mis seob kaasaegses Euroopas ülimalt aktuaalsed teemad - poliitilise radikaliseerumise ja tarbijaühiskonna. Režissöör Bonello ise on öelnud, et filmitegijana ei ole tema ülesanne pakkuda vastuseid, sest poliitilise alatooniga filmil ei tohiks olla mingit ideoloogilist eesmärki - vastasel juhul oleks see puhas propaganda.

Vastuolulise teemakäsitlusega "NOCTURAMA" on leidnud äramärkimist filmiajakirja "Sight & Sound" kriitikute 2016. aasta edetabelis (13. koht) ning USA indie-kino häälekandjad Indiewire, Film Comment ja Village Voice on valinud "Nocturama" parimate filmide hulka, mis ei jõudnud laiemasse kinolevisse.
Suuremad filmisõbrad leiavad siit hulgaliselt magusaid viiteid ja paralleele nii Jean-Luc Godardi, Gus van Santi, Harmony Korine'i kui ka Leos Carax' teostega.

***

ORIGINAALPEALKIRI Nocturama
AASTA 2016
RIIK Prantsusmaa
REŽISSÖÖR Bertrand Bonello
OSADES Finnegan Oldfield, Vincent Rottiers, Hamza Meziani, Manal Issa, Martin Guyot
KESTUS 130 min
KEEL prantsuse
SUBTIITRID eesti, vene

Sündmuse koduleht: http://kinosoprus.ee/et/film/nocturama

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Nocturama R 19.5.2017 18:00 Kino Sõprus, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo

Sooduspilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele. 

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee