Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Sõprus Bukowskiga: Bukowski: sellesse sündinud

N 25.5.2017 20:30
Kino Sõprus, Tallinn
Selge see, et suurem osa Bukowski loomingust on suurel määral autobiograafiline. Aga kui suurel määral täpsemalt? Kas ta oli tõesti säärane õrna hinge ja karmi kestaga misantroop nagu tema lugude peategelane, kes enamasti kannab Henry Chinasky nime? Bukowskist tehti tema elu jooksul päris mitu dokumentaalfilmi, mis lasevad tema inimlikku olemust hoomata, kuid päris ligi ei lasknud ta endale vist ühtki kaamerameest.

Filmis „Bukowski: sellesse sündinud“, mille pealkiri põhineb tema luuletusel „Dinosauria, We“, antakse rohkesti sõna nii kirjanikule endale kui ka tema paljudele kaasteelistele ja austajaile. Ehkki keegi ei tihka teda naljalt oma sõbraks nimetada ja mõnedki kirjeldused räägivad üksteiele vastu, annavad need rohked muljetused kokku Bukowskist üsna klaari pildi – seda enam, et kuna film valmis kirjaniku elu- ja loomeajal, ei paina intervjueerituid traditsiooniline sund „lahkunust üksnes head kõnelda“.

Peeter Sauter: „Ma oletan, et kaamera ees tahtis Buk olla õelam, kui ta tegelikult oli. Tema juttude rämeduse alt on tunda suurt sooja inimlikkust ja see pidi temas olema ka inimesena, muidu poleks olnud nii palju poolehoidjaid.“
Peeter Sauter (ajakirja Teater. Muusika. Kino, märts 2013)


***

ORIGINAALPEALKIRI Bukowski: Born Into This
AASTA 2004
RIIK USA
REŽISSÖÖR John Dullaghan
ŽANR dokumentaalfilm
KESTUS 130 min
KEEL inglise

Sündmuse koduleht: http://kinosoprus.ee/et/movie/bukowski-sellesse-sundinud

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Sõprus Bukowskiga: Bukowski: sellesse sündinud N 25.5.2017 20:30 Kino Sõprus, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo

Pilet kõigile 6€.

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee