Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2017

K 23.8.2017 18:00 - R 25.8.2017 23:59
5.00
Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud 2017


23.–25. augustini linastuvad kinos Sõprus taas kolmel õhtul filmid, milles on oluline osa Arvo Pärdi muusikal.

Sel aastal on Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtute keskmes vene režissööri Andrei Zvjagintsevi looming, kes viibib ka ise Tallinna linastustel.

Kava:

23.08
Armastuseta (Neljubov)

Rež. Andrei Zvjagintsev

24.08
Pagendus (Izgnanie)

Rež. Andrei Zvjagintsev


25.08
Bosch, maiste naudingute aed (Bosch, the Garden of Dreams)

Rež. José Luis López-LinaresJuba seitsmendat korda toimuvad augustikuu lõpus Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud. Tänavu pakume vaatamiseks kolme linateost, milles on olulisel kohal Arvo Pärdi muusika.

Filmiõhtute avapäeval on Eesti kinopublikul erakordne võimalus näha alles selle aasta mais Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud vene režissööri Andrei Zvjagintsevi filmi „Armastuseta“, mida paljud filmikriitikud tõstsid esile kui tänavuse filmiaasta eredaimat. Rahvusvahelises meedias ilmunud arvustused on korduvalt ära maininud Pärdi teose mõjuvat kasutamist. 21. sajandi maailmakino üks suurimaid režissööre Zvjagintsev tuleb Tallinna kõnelema nii filmist, muusikast kui ka spetsiifilisemalt Arvo Pärdi loomingu mõjust oma töödele. 2007. aasta intervjuus on ta ise seda teemat veidi avanud: „Mulle on hingelähedane minimalism, kogu see korduste jada ja tsüklilisus – nagu Arvo Pärdil. Ta justkui annab mõtte tänapäevale. Ma ei tunne teooriat, ei tea, millal sündis see koolkond ja kes on selle väljapaistvaim esindaja. Midagi ma olen kuulnud, aga ma ei pea end asjatundjaks. Mulle meeldib lihtsalt see idee – harmooniline lakoonilisus nagu Arvo Pärdil. Kogu tema looming on sellest kantud.“

Pärdi muusikat kasutas Zvjagintsev juba ka 2007. aastal valminud teises täispikas mängufilmis „Pagendus“, mis on režissööri sissejuhatusel kavas filmiõhtute teise filmina.

Tänavused filmiõhtud lõpetab hispaania režissööri José Luis López-Linaresi värske dokumentaalfilm ühest aegade suurimast maalikunstnikust Hieronymus Boschist. Ülimalt põhjalik film „Bosch – maiste naudingute aed“ mõtestab lahti salapärase maalikunstniku elu, tööd ja teda ümbritsevat maailma. Filmis kõlavad Pärdi teostest „Fratres“ ja „Vater unser“. Ka selle filmi režissöör külastab Tallinna ning avab oma loomefilosoofia tagamaid.Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud toimuvad 23.–25. augustini kinos Sõprus.


Filmiõhtute kunstiline juht on Kaarel Kuurmaa.

Filmidel on eestikeelsed subtiitrid. Seansi algus 18.00


Lisainfo www.arvopart.ee
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Festivali sündmused