Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NELE SUISALU, MAARJA TÕNISSON (Tallinn) 'See on see' / SAAL Biennaal 2017

L 19.8.2017 18:00
EKA Arhitektuuriteaduskond, Pikk 20
“See on see” on kahe hääle ja keha hübriid-üksusele tuginev performatiivne teos, mis aktiveerib sisemise ja välise ruumi kogemise tundlikkust inimkehas. See defineerib etendusruumi aistingulise arhitektuurina, milles liikumine/heli on afektiivse protsessi algtõukeks kohalolijates. Keskmeks on mitmekihilise tajupildi loomine kehade kohalolust ruumis. Hääle ja liikumise abstraktne konkreetsus tingib lakkamatult nihkuvad vahealad enese, teise, koos ja üksi olemise maastikul.

Nele Suisalu (EE/FR) on tantsu- ja häälekunstnik, kelle huvi on luua performatiivseid teoseid intuitiivse teadmise keskkonnana. Hetkel töötab ta välja oma HeliKeha praktikat, mis põhineb hääle ja liikumise jätkuvusel ning ülitundlikul kohalolul.
Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal ja täiendanud ennast kaasaegse koreograafia programmis ex.e.r.ce 07 CCN de Montpellier’s Prantsusmaal. Alates 2008. aastast on ta töötanud etendajana mitmetes kaasaegse tantsu kompaniides Prantsusmaal. 2016 osales Tino Sehgal’i carte blanche’is Palais de Tokyo’s Pariisis.

Maarja Tõnisson (EE) on vabakutseline tantsukunstnik, kelle loomingu keskmes on liikuva keha ja meele transformatiivne jõud. Ta kombineerib eri meediume, teeb koostööd eri valdkondade ja kunstnikega.
Ta on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ja õppinud Berliini Kunstide Ülikoolis. Ta on loonud ja esitanud kolm sooloteost: bodySHIFTbody(2015) Sõltumatu Tantsu Laval, bodyBUILDINGbody(2015) Eesti Arhitektuurimuuseumis ja bodyIMAGEbody(2016) Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses ning osalenud etenduskunsti projektides nii Eestis kui välismaal.

2015 algatasid nad AfektRuumi etapilise protsessi, mis kohati katkeb spetsiifilisteks teosteks erinevates kontekstides (ResidenceSEA 2016, skulptuurikilomeeter kmX 2016, SAAL Biennaal 2017) ning mille eesmärk on kaasata sellesse uurimis- ja mõtteruumi erinevaid kaasamõtlejaid ja -tegutsejaid.

Autorid, etendajad: Nele Suisalu, Maarja Tõnisson
Valguskunstnik: Revo Koplus
Helitehniline tugi: Raido Linkmann
Foto: Jannik Weylandt
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
Tänud: Florence Augendre, EKA arhitektuuriteaduskond
Kestus: 75'
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
NELE SUISALU, MAARJA TÕNISSON (Tallinn) 'See on see' / SAAL Biennaal 2017 L 19.8.2017 18:00 EKA Arhitektuuriteaduskond, Pikk 20
Toimunud
Hinnainfo

Hinnad kuni 09.08.17 (ka)
Täispilet 14€
õpilane, tudeng, pensionär 10€

Hinnad alates 10.08.17
Täispilet 16€
õpilane, tudeng, pensionär 12€

Ostes korraga 5 või enam piletit on pileti hinnaks 9€

Lisainfo:
Kestus: 75'
*Kohapeal piletimüük pool tundi enne algust ainult sularahas!
*Soodustus kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele vastavad dokumendi esitamisel uksel!
*Hilinejad Kanuti Gildi SAALi üritustele sisse ei pääse!
*Kanuti Gildi SAALi üritused ei ole mõeldud lastele kui ei ole märgitud teisiti!

Toimumiskoht
Pikk tn. 20 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee