Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Pagendus (Izgnanie) / Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2017

N 24.8.2017 18:00
Kino Sõprus, Tallinn
5.00
24.08 kell 18.00 kinos Sõprus
Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud

„Pagendus“ (Изгнание)  / The Banishment (2007)
Režissöör Andrei Zvjagintsev


Andrei Zvjagintsevi teine täispikk mängufilm „Pagendus“ põhineb ameerika-armeenia kirjaniku William Saroyani romaani „The Laughing Matter“ motiividel ning filmiti Moldova kaunitel maastikel, mis kingivad filmile uskumatult maalilise õhkonna. See film on Aleksist ja Verast, kes saabuvad koos oma kahe lapsega puhkusele mehe lapsepõlvekoju. Maakoha idüll rebeneb aga, kui Vera tunnistab mehele, et ootab last, kes pole Aleksi oma. Kuigi laste ja sõprade ees jäetakse mulje, justkui oleks kõik endine, muutub lõhe paari vahel iga päevaga järjest sügavamaks. Aleks otsib nõu oma vennalt Markilt, kes on tuntud tegude poolest, mis ei kannata päevavalgust. Vera aga tunnetab ületamatut kuristikku enda ja oma mehe vahel ning muretseb eeskuju pärast, mida hämarate asjadega tegelevad Aleks ja tema vend nende pojale Kirile avaldavad. Kiri pillatud lausest, et isa äraolekul oli tolle sõber Robert emal külas käinud, teeb Aleks rutakad järeldused. Lumepallina lähevad liikvele pöördumatud sündmused.

Meespeategelane Konstantin Lavronenko sai rolli eest Cannes’i filmifestivali parima meespeaosa preemia. Filmi naispeaosa mängib Norra kinotäht Marie Bonnevie, kelle venekeelne tekst on dubleeritud.

Sünge õhkkonnaga, kuid ebamaiselt kauni pildikeelega filmis on kasutatud Arvo Pärdi esimest tintinnabuli-teost „Aliinale“, lõputiitrite taustaks kõlab VII laul („Memento“) teosest „Kanon pokajanen“.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Pagendus (Izgnanie) / Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2017 N 24.8.2017 18:00 Kino Sõprus, Tallinn 5.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pileti hind kõgile 5 €

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus SA
Aliina, Laulasmaa küla Keila vald 76702 Harjumaa
6040470
info@arvopart.ee