Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Draamateater 'Prijut Komedianta' - Figaro pulm / Драматический театр 'Приют комедианта' - Женитьба Фигаро

E 25.9.2017 19:00
Vene Teater, Tallinn
24.00 - 43.00
Sankt-Peterburgi Riiklik Draamateater 'Prijut Komedianta'

'FIGARO PULM'
Pierre-Augustin de Beaumarchais 'Meeletu päev'
18+

TEATRIST
Riiklik Draamateater 'Prijut Komedianta' on Venemaa põhjapoolse pealinna üks juhtivatest teatritest. Teatri repertuaaris on üle 25 lavastuse alates vene ja välismaisest klassikast kuni kaasaegse dramaturgiani välja. Teatri asutas 19. veebruaril 1987. aastal näitleja Juri Tomoševski. 1995. aastal sai teatrijuhiks lavastaja Viktor Minkov, kes viis sisse uue töömudeli: esimene Venemaa riiklik teater ilma alalise trupita ühendades endas vene repertuaariteatri ning lääneliku lepingulise teatri põhimõtted.

Teatril 'Prijut komedianta' on väga aktiivne külalisetenduste andja – igal aastal osaletakse suurimatel rahvusvahelistel ja vene teatrifestivalidel. Üksteist aastat tagasi tuli teater välja kultuuriprojektiga 'Peterburi teatrihooaeg'. Nüüdseks on toimunud juba kümme 'Hooaega' – igaüks neist mõnes suuremas Euroopa linnas.

Teatri repertuaaris on nii igihaljas vene klassika kui ka eri ajastuist pärit maailma näitekunsti šedöövrid. Viktor Minkov leiab, et teater on seadnud lati kõrgele ja nüüd on möödapääsmatu hoida seda taset, et mitte valmistada pettumust peene, intelligentse ja targa maitsega peterburi vaatajale.
Direktor ja teatri kunstiline juht on Viktor Minkov

ETENDUSEST
Kaasaegsed lakoonilised muudetavad dekoratsioonid, põnev-salapärane valguskujundus ühelt Venemaa parimalt valguskunstnikult, kostüümid, mis on loodud ühe tuntuima ja rabavaima kaasaegse rõivadisaineri Aleksandr Makunini kollektsiooni motiividel – kõik see illustreerib suurepäraselt selle päeva meeletust, mis näidendi tegelastel ees seisab. Viidete puudumine renessansiajastule vihjab surematu Beaumarchais’ loomingu igavesele aktuaalsusele. Vassili Senini lavastuses 'Figaro pulm' on klassiku tekst ja kõigile tuttava süžee ebaharilik käsitlus leidnud täiusliku tasakaalu.

Krahv Almaviva on golfimängija ja küünikute küünik, kes petab oma naist flirtides Suzanne ja Fanchette’ga. Hellitatud ja eputav krahvinna Rosina Almaviva petab aga meest kena paaž Cherubinoga. Marcellina on enesekindel ja sulikommetega naiivitar, kes on juba ammu reetnud oma armastuse Bartholo vastu ja püüab armastuse petmisele juhtida ka nende ühist poega Figarod. Figaro ise on närviline intellektuaal, kes olles piisavalt näinud seda, kui autult elavad selles maailmas teised, lõputult teeseldes ning pettes, kardab meeletult, et Suzannegi võiks teda petta. Suzanne on aga kõige vähem petja moodi – vaatamata oma noorusele on ta asjalik ja kaine mõistusega. Kuid maksimalist Figarol pole analüüsimiseks tuju, temal on peas vaid üks käsk, mille ta teeb oma armastatule teatavaks kui loitsu: 'Mul on üks tõde ilma trikkideta – minu armastus'…

Äratuntavad tegelased ja olukorrad, elav intriig, kangelaste dialoogid, mis on täis teravaid ja aforistlikke repliike –kõik see meenutab vehklejate võistlust ning need täiendavad elegantselt pingeliselt arenevat süžeed.

Esietendus 18. mail 2015. a.
Etenduse kestvus 2 tundi ja 40 minutit (ühe vaheajaga).

Etenduse loojad:
Lavastaja, kunstnik-lavastaja – Vassili Senin
Valguskunstnik – Vene Föderatsiooni teeneline kultuuritegelane Jevgeni Ganzburg
Valguskunstniku assistent – Deniss Djatšenko
Kostüümikunstnik – Irina Arlatšjova
Muusikaline kujundus – Vladimir Bõtškovski

Tegelased ja osatäitjad:
Figaro – Vladimir Krõlov
Suzanne – Sonja Gorelik
Krahv Almaviva – Aleksandr Ronis/Deniss Kirillov
Krahvinna Almaviva – Jelena Kalinina
Marcellina – VF teeneline näitleja Tatjana Polonskaja
Fanchetta – Veera Paranitšova
Cherubino – Vjatšeslav Korobitsin
Bartholo – Gennadi Alimpijev
Basilio – Aleksandr Mašanov

Vassili Senin, lavastaja
Vassili Senin lõpetas 2002. aastal Venemaa Akadeemilise Teatriinstituudi GITIS (Pjotr Fomenko kursuse). Diplomietenduseks oli A. Platonovi 'Fro'. Ta on lavastanud Moskvas, Novosibirskis, Permis, Tallinnas, Zagrebis, Varssavis ja Londonis.

V. Senin on töötanud lavastajana Moskva teatris 'Sovremennik' ning teda on kutsutud lavastama järgmistesse teatritesse: J. Vahtangovi nimeline Teater, V. Meierholdi Keskus, Vene Draamateater (Tallinn, Eesti). Omski Akadeemiline Draamateater, Riia Draamateater (Läti), A. Tšehovi nimeline Moskva Kunstiteater, Teater-festival 'Balti maja', Radojevi-nimeline Rahvuslik Teater (Pleven, Bulgaaria). Zagrebi Noorsooteater (Horvaatia), Lensoveti-nimeline Teater, teater 'Prijut komedianta', Permi Akadeemiline 'Teatr-Teatr'. Ka on ta lavastanud filmistuudios 'A-Media'.

Sündmuse koduleht: http://www.fortius.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Draamateater 'Prijut Komedianta' - Figaro pulm / Драматический театр 'Приют комедианта' - Женитьба Фигаро E 25.9.2017 19:00 Vene Teater, Tallinn 24.00 - 43.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Osta pilet Vene teatrisse ja saada 15% allahindlust Peterburi hooaja etendustele. Vaata salasõna Vene Teatri piletilt. 

Sünkroontõlkega eesti keelde

Piletihinnad – 24, 27, 31, 35, 40, 43 €

NB! Esimene rida ei ole reaalselt esimene rida. Orkestriruumi (esimese rea ees) pannakse lisaread. Palume vabandust ebamugavuse pärast.

Toimumiskoht
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8 Tallinn 10016 Harju
56673100
irina@fortius.ee