Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Haapsalu Tšaikovski festival

K 28.6.2017 20:00 - L 1.7.2017 23:59
7.00 - 60.00
HAAPSALU TŠAIKOVSKI FESTIVAL
28. juuni – 1. juuli 2017

Aeg on küps, et teadvustada: meil siin väikeses Eestis ja veel väiksemas Haapsalus on rääkida üks võimas muusikaline lugu.
Ajal, mil suur vene helilooja Pjotr Tšaikovski veetis koos oma kaasmaalastega tavapärast suvepuhkust Haapsalu kuurordis, ei osanud sellele keegi erilist tähtsust omistada. See, et vene ja eriti Peterburi koorekiht Eesti kuurortides suvitas oli üsna igapäevane. Täna oleme harjunud, et Haapsalu promenaadil on Tšaikovski pink ja oleme uhked helilooja kuulsas Kuuendas sümfoonias kõlava eesti rahvaviisi katke üle – seda kõike peame enesestmõistetavaks. Loodetavasti muutub sama enesestmõistetavaks ka suvine klassikalise muusika suursündmus Haapsalu Tšaikovski Festival. Esimene festival on teie ees. Tulge kuulama vene tänase tippteatri Moskva Novaja Opera klassikakontserte Haapsalu lossihoovis, saage osa kammerkontsertidest, teemakohastest jalutuskäikudest Tšaikovski radadel, lastekontserdist ja muidugi suurejoonelisest balletigalast Haapsalu väikesel viigil – festivali ajal “Luikede järvel”.

1.02-8.02 toimub festivali piletite eelismüük Telia klientidele sooduskoodi alusel!
Alates 9. veebruarist avatakse piletimüük kõigile.
30. juuni ja 1. juuli kl 20 etendustele kehtivad soodsamad hinnad kuni 8. märtsini (k a)!


K 28. juuni kl 20 Haapsalu kuursaal (8€/10€)
„Vene romansid ja Puškini luule“
Elina Netšajeva (sopran)
Johan Randvere (klaver)

Vene romanss on imelise muusika ja kauni poeesia sulam. Õnnetu armastus, sisemine üksindus, unistused ja kauaoodatud kohtumise rõõm – vene romansis kehastub vene hing. See kaebleb ja kahetseb, juubeldab ja kannatab, valutab maailma pärast südant ja naudib põhjani oma hingevalu. Ometi ei mõju muusika sugugi ülepaisutatult ega ebausutavalt, vastupidi, see on erakordselt siiras ja sugestiivne. Romansside vahele kuuleme Puškini aegumatuid värsse.

N 29. juuni kl 20 Jaani kirik (8€/10€)
„Muusikalised kirjad“
Iris Oja (metsosopran)
Deniss Golubjov (oboe)
Kirill Ogorodnikov (kitarr)


R 30. juuni kl 16 Läänemaa ühisgümnaasiumi aula (10€)
Tšaikovski romansid, aariad ja duetid
Novaja Opera solistid ja Dmitri Sibirtsev (klaver)

Meie õnneks tutvustavad Novaja Opera suurepärased lauljad oma kõrgetasemelist vokaalkunsti Haapsalu Tšaikovski festivalil enam kui vaid ooperi „Jolanta“ kontsertettekandes. Teatridirektorist pianist Dmitri Sibirtsev esitab koos Novaja Opera solistidega aariaid ja duette vene ooperitest Haapsalu ajaloolise Wiedemanni (tänane Läänemaa ühisgümnaasium) gümnaasiumi aulas, kus atmosfäär toetab täiuslikult kontserdi sisu.

R 30. juuni kl 20 Haapsalu piiskopilinnus (20€/30€/50€ - 8.märtsini kehtivad hinnad)
Moskva Novaja Opera sümfooniaorkester
Kalle Randalu (klaver)
Dirigent Jan Latham-Koenig (Suurbritannia)
Tšaikovski. Klaverikontsert nr 1 b-moll ja sümfoonia nr 6 h-moll

Haapsalu Tšaikovski festivali esimene kõrghetk! Kalle Randalu, Eesti seni ainus Tšaikovski konkursi laureaat! Ja tema esituses Tšaikovski esimene klaverikontsert, mida ta pole aastaid mänginud. Kontserdi teises pooles kõlab helilooja tuntuim, kuues sümfoonia „Pateetiline“. Kunstniku loominguline testament, teos, mille üle Tšaikovski olevat kõige suuremat uhkust tundnud.

R 30. juuni kl 23 Haapsalu väike viik (TASUTA!)
Vabaõhuetendus „Luiged“
Eesti Rahvusballett
Lavastaja Toomas Edur
Eesti Rahvusballett toob Haapsalu väikesel viigil publikuni läbikomponeeritud terviku Tšaikovski „Luikede järve“ kuulsatel teemadel. Toomas Edur on etenduse uusversiooni toonud Eesti Rahvusballetiga lavale vähem kui aasta eest. Haapsalu etendus toimub väikese viigi peale ehitatud veelaval. Etendus on publikule tasuta. Ootame kõiki vaatajaid oma tekkide-toolidega ja kindlasti ilmastikule vastavas riietuses. Vihma korral toimub etendus Haapsalu kultuurikeskuses.

L 1. juuli kl 12 Haapsalu kultuurikeskus (7€)
„Neli heldet haldjat“
Kontsertetendus Tšaikovski "Aastaaegade" ainetel

Diana Liiv (klaver), Liina Olmaru (jutustaja), väikesed ja suured instrumentaalsolistid
Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli, Moskva Gnessinite nimelise Muusikakeskkooli ja Tallinna Balletikooli õpilased.

Kontsertetendus põhineb Diana Liivi 2005. aastal ilmunud raamatust ja CD-plaadist koosneval komplektil "Klaverijutt. Neli heldet haldjat". Komplekt tutvustab lastele orkestripille läbi muinasjutu ja seadete Pjotr Tšaikovski tsüklist "Aastaajad". Raamatu on illustreerinud kunstnik Reti Saks ning see valiti 2005. aastal viie kauneima Eesti lasteraamatu hulka.

L 1. juuli kell 16 Haapsalu toomkirik (15€/12€)
Moskva Novaja Opera keelpilliorkester
Kalle Randalu (klaver)
Tšaikovski. „Haapsalu suveniir“ op. 2; serenaad C-duur op. 48

Kontserdi avab armastatud pianist Kalle Randalu Tšaikovski „Haapsalu suveniiriga“ – teosega, mis võiks olla festivali moto ja mis on tõepoolest tervikuna sündinud helilooja emotsioonist seoses viibimisega Haapsalus.
Keelpillimuusika kuldrepertuaari kuuluv Tšaikovski kõikvõimas serenaad keelpillidele kõlab just nii, nagu helilooja seda soovis – võimalikult suure keelpillikoosseisuga, võimsalt ja lugematutes nüanssides.


L 1. juuli kl 20 Haapsalu piiskopilinnus (20€/30€/50€ - 8.märtsini kehtivad hinnad)
Moskva Novaja Opera sümfooniaorkester ja solistid
Dirigent Jan Latham-Koenig
Tšaikovski. Ooperi „Jolanta“ kontsertettekanne
Jolanta – Jelizaveta Soina (sopran)
Vaudemont – Mihhail Gubski (tenor)
Robert – Ilja Kuzmin (bariton)
Rene – Vladimir Kudašev (bass)
Ibn-Hakia – Artjom Garnov (bariton)
Bertrand – Andrei Fetissov (bass)
Almeric – Maksim Ostrouhhov (tenor)
Laura – Irina Romiševskaja (metsosopran)
Marta – Aleksandra Saulskaja-Suljatjeva (metsosopran)
Brigitta – Olga Jonova (sopran)

Harva esitatava ooperi „Jolanta“ kontsertettekanne Haapsalu lossis on erakordne sündmus. Traagiline lugu noorest pimedast neiust sarnaneb veidi Valge Daami looga, mida on ajaloolise toomkiriku taustal aastakümneid etendatud.
“Suurepärane maitsemeel ja tervikutaju”, “vaimustav, hingematvalt ilus orkestrikõla”, “tõelised maailmaklassi professionaalid” – nii on iseloomustanud ajakirjandus Novaja Opera teatri orkestrit.


L 1. juuli kl 23 Haapsalu promenaadi kõlakoda (25€)
„Tšaikovski in jazz“
Antti Sarpila (klarnet)
Estonian Dream Big Band
Muusikat „Luikede järvest“, „Pähklipurejast“ ja „Uinuvast kaunitarist“

Tšaikovski meloodiad on kaunid ja meeldejäävad. Loodetavasti saadavad need kõrvus kumisedes meid veel kaua. Festivali lõpetab selle igihalja muusika tänapäevane džässilik käsitlus ühe maailma parima džässklarnetisti Antti Sarpila ja Eesti parima džässorkestri interpretatsioonis. Svingivale Tšaikovski õhtukontserdile imelises promenaadi kõlakojas pole liigne ilmuda kübarais ja kaabudes.

Sündmuse koduleht: http://www.tchaikovskyfestival.ee

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused