Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kogupere lavastus 'Süüria rahvalood'

K 5.4.2017 18:30 - N 6.4.2017 21:00
12.00 - 16.00
Väljendid nagu „seitsme maa ja mere taga“, „kord ennemuistsel ajal“ ning „elasid kord“ toovad pea igale iidsete lugude tarkust austavale inimesele silme ette põneva ja fantaasiarikka maailma. Läbi aegade on muinasjuttude ja rahvalugude peamine funktsioon olnud kanda edasi allegoorilist elamise juhendit, mille peamine võlu seisneb lugudes peituvais inimlikes moraalsetes väärtustes. Samas tõstatavad lood oma mitmeplaanilisusega alati ka küsimusi väärtuste universaalsuse, tõdemuste objektiivsuse ning subjektiivsuse kohta ning jätavad kuulajale võimaluse vaadelda loo erinevaid filosoofilisi kihistusi vastavalt isiklikule kogemuspagasile, pakkudes sel viisil avastamisrõõmu nii nooremale kui ka vanemale kuulajale.

Trupp eesti teatriloojaid on asunud detektiivitööle, et analüüsida Süüria rahvalugudes peituvaid tarkuseid ning tõdesid. Eesmärgiks on uurida ning vaadelda lugusid läbi võimalikult laia spektri, saamaks aimu kultuurilisest ja pärimuslikust taustast tulenevatest erinevustest ning ka sarnasustest.

Lavastuse dramaturgia aluseks on raamat “Folktales from Syria”, mis koondab endasse süüria poeedi Samir Tahhani poolt kogutud pärimuslugusid. Samir Tahhan käis lugude korjel 1980ndatel. Võrreldes eestlastele tuntud jakob hurtade ning teiste folkloorientusiastidega leidis Tahhani kogumisretk aset küll sajand hiljem, ent sarnaselt, reisides Aleppo lähistel ning kirjutades üles telkide ees teed rüüpavate vanainimeste poolt pajatatud rahvalugusid, sai temagi veel viimasel hetkel n ö sabast kinni sellel põlvkonnal, kelle kadumisega oleks kaotsi läinud ka rikkalik rahvapärimus.


Lavastaja: Helen Rekkor
Dramaturg: Liis Väljaots
Kunstnik: Maarja Pabunen
Videokunstnik: Kristin Pärn
Heliloojad ja helikujundajad: Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Laval: Artur Linnus, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen ja Kärt Reemann
Kaasprodutsent: Teatriühendus Misanzen

Esietendus Vaba Laval 29. oktoobril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses suures saalis.
30. oktoobri etendusele järgneb vestlus trupiga.
Järgnevad etendused: 30., 31. oktoober, 6., 7. ja 8. november.


Soovitatav al 5.a

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale  
"(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood.
Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/kuraatoriprogrammi-in-i-out-pass-190479/
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused