Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Linastus & kohtumine tegijatega: Mehetapja / Süütu / Vari

R 8.12.2017 19:30
Kino Sõprus, Tallinn
Linastus & kohtumine tegijatega sari toob ekraanile Sulev Keeduse uue filmi "Mehetapja / Süütu / Vari" ning publiku ette astuvad Rea Lest ja Jörgen Liik.

***

MEHETAPJA / SÜÜTU / VARI on kolmest novellist koosnev mängufilm. Eri ajastutel toimuvates lugudes kehastab Rea Lest kolme peaosalist - Maarat, Elinat ja Luna Leed, kelle elu panevad paika vastavalt iidsed traditsioonid ning kombestik, karm riigikord ja võimude valvas pilk ning liigne vabadus ja sellest tulenev tühjusetunne.

MEHETAPJA on motiiv rahvaluulest, mida tuntakse nii skandinaavia kui ka Eesti pärimustekstides ja regilaulus. Filmi peategelane Maara on noor pruut, kes viiakse uude peresse. Pulmapäeva varahommikul algavad sündmused kulgevad läbi sajandivanuste kommete ja rituaalide, kuigi kõik ei lähe plaanipäraselt.

SÜÜTU tegevus toimub 1949. aasta kevadel. Noor Elina on viimase sõja eest Ingerimaalt Eestisse küüditatud. Edasiküüditamise hirmus peab ta sõlmima eestlase Heinoga fiktiivse abielu ja kolima Heino onu korteri verandale, kus noortel on kummalgi eraldi nurk ja magamisase. Olukord muutub ohtlikuks, kui "organid" saavad aimu abielu fiktiivsusest.

VARI leiab aset tänapäeval, mil piir päriselu ja fantaasia vahel on hajumas. Peategelane Luna Lee on otsustanud põgeneda kodust, kuid tegelikult on see pagemine iseenda ja ümbritseva tühjuse eest. Teel satub ta töötu näitleja ja tema naise karile jooksnud suhte tunnistajaks, kohtub pastor Teofilosega ning vaatab rannas päikesevarjutust ümbritsetuna eelmistest lugudest tuttavatest tegelastest.

Sündmuse koduleht: http://www.kinosoprus.ee/et/movie/linastus-kohtumine-tegijatega-mehetapja-suutu-vari

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Linastus & kohtumine tegijatega: Mehetapja / Süütu / Vari R 8.12.2017 19:30 Kino Sõprus, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo

Pilet kõigile 6€!

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee