Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Mari Kalkun ''Ilmamõtsan''

P 3.12.2017 18:00
Võru kultuurimaja KANNEL
7.00 - 10.00
Mari Kalkun 
“Ilmamõtsan”Mari Kalkun on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Mari Kalkuni kolmas sooloplaat “Ilmamõtsan” on soe ja intiimne album, mis pakub  kaasaegse pärimuse austajaile rahulikku kulgemist ja rohket avastamisrõõmu. Mari Kalkun on mitmekülgne muusik, kes valdab erisuguseid pille ning tema isikupärane hääl suudab pugeda hinge. Uue albumiga avab Mari uusi kõlamaailmu. Ta eksperimenteerib kanneldega ning toob selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse.

Teemad, mis läbivad Mari muusikat, on üldinimlikud. “Ilmamõtsan” põimib globaalset ja kohalikku ning peegeldab nende vastuolulisest sünergiast sündinud hingemaastikke. See on naismuusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale. Mari muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust ja pakub seda ka teistele. Marit kõnetab loodus ja inimese eluringiga seotud pärimus. Uue plaadiga on Mari astunud suure sammu edasi laululoojana, olles ise enamiku laulude tekstide autoriks. Laulud on eesti, võru ja setu keeles, soomeugrilikku mõõdet lisab metsaneenetsi poeedi Juri Vella luule.

Marilt on eelnevalt ilmunud neli albumit, mis on tänaseks avaldatud nii Euroopas kui Jaapanis. Tema muusikutee algas autorialbumiga ”Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal. Muusik on oma kontsertidega reisinud mitmel pool maailmas: naaberriikides, Prantsusmaal, Tšehhis, Poolas, Saksamaal, Armeenias ning viimasel ajal sageli ka Jaapanis. Tema 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runoruniga salvestatud album "Tii ilo" nominteeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel. 

Erikülaline:
Aleksandra Kremenetski - löökriistad, vibrafon

Mari Kalkun - hääl, 12-keelne kannel, kodukannel, akordion, kuljused

Lingid: 
www.facebook.com/MariKalkunMusic

www.marikalkun.com
http://instagram.com/marikalkun
http://soundcloud.com/marikalkun/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Mari Kalkun ''Ilmamõtsan'' P 3.12.2017 18:00 Võru kultuurimaja KANNEL 7.00 - 10.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täispilet 10 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 7 €

Kontserdi päeval:

Täispilet 12 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 10 €

Lastele vanuses kuni 7 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Huba OÜ
Haki talu Haki küla, Rõuge vald 66209 Võrumaa
53437395
tuulikki@urakaru.com