Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

"ELLA FITZGERALD 100" LIISI KOIKSON, SOFIA RUBINA, SUSANNA ALEKSANDRA, INTARS BUSULIS (Läti) & ESTONIAN DREAM BIG BAND / Jazzkaar 2017

T 25.4.2017 18:00
Vaba Lava
20.00 - 25.00
Jazzkaar 2017
LIISI KOIKSON, SOFIA RUBINA, SUSANNA ALEKSANDRA, INTARS BUSULIS (Läti), ESTONIAN DREAM BIG BAND
”Ella Fitzgerald 100”
Teisipäev, 25. aprill 2017 kell 18.00 Vaba Lava


Ella Fitzgeraldi 100. sünniaastapäeva auks on muusikud kokku pannud spetsiaalse kava, mille esitlus toimub Jazzkaarel. Lauljanna kustumatult säravat pärandit interpreteerivad meie armastatud ja võimekad lauljannad Liisi Koikson, Sofia Rubina ja tõusev täht kodumaises vokaaljazzis Susanna Aleksandra koos Estonian Dream Big Bandiga. Galakontserdil astub üles ka läti staar Intars Busulis. Suurejoonelist galakontserti juhib Siim Aimla.

Maailma mõjukaima jazzilaulja Ella Fitzgeraldi karjäär kestis 57 aastat ja elu jooksul võitis ta 13 Grammyt. Teda on sageli nimetatud ka Jazzlaulu Esimeseks Leediks. Lauljanna kaunis intonatsioon ja eriti puhas hääl oli võimeline imiteerima kõiki orkestripille, tema stiiliskaalasse kuulusid nii bluus, svingirütmid, jazz kui ka traditsiooniline popp. Fitzgeraldi hunnitu anne viis teda kokku paljude legendaarsete jazzmuusikutega nagu Louis Armstrong, Duke Ellingtoni, Count Basie, Nat King Cole, Dizzy Gillespie, Benny Goodman ja mitmed teised.

Virginias sündinud Ella Fitzgeraldi varajane elukäik oli keeruline ja täis raskusi – vanemate lahkuminek ja kolimine New Yorki päädis sattumisega laste varjupaika Bronxis. Keeruline lapsepõlv ja noorus jättis pitseri kogu lauljanna elukäigule.

Tõelise kutsumuse leidis aga tulevane maailmastaar muusikas ja debüteeris lauljana juba 17-aastaselt Harlemi ooperimajas. Aasta hiljem kutsus orkestrijuht Chick Webb noore lauljatari oma bigbändi solistiks. 1942. aastal lahkus Fitzgerald bigbändist ja alustas soolokarjääri. Tema muusikaline karjäär sai aga hoo sisse 1946. aastal, mil ta alustas koostööd Norman Granziga, kellest sai tema mänedžer ja hiljem maineka Verve plaadifirma asutaja. 50-60ndaid peetakse Ella karjääri tipp-perioodiks, mil ta jõudis rahvusvahelise tuntuseni. 1956. aastal alustas ta salvestamist Verve’ile, kus ilmusid tema kõige populaarsemad albumid, mida müüdi miljoneid. 1958. aastal võitis ta esimese mustanahalise artistina kaks Grammy auhinda. Ka veel 70ndail nautis lauljanna suurt populaarsust, esinedes koos Frank Sinatra ja Count Basie’ga. Oma viimase salvestuse tegi Ella Fitzgerald aastal 1989 ja viimaseks ülesastumiseks jäi esinemine New Yorgi Carnegie Hall’is aastal 1991.

Oma traagilise ja värvika karjääri jooksul osales ta 200 albumi ja ligikaudu 2000 muusikapala salvestamisel. Tema heliplaate on müüdud üle 40 miljoni eksemplari. Ella Fitzgeraldi esituskunst on eeskujuks paljudele tänastele lauljatele ja instrumentalistidele.

Koosseis:
Liisi Koikson – vokaal
Sofia Rubina – vokaal
Susanna Aleksandra – vokaal
Intars Busulis – vokaal
Siim Aimla – EDBB juht
Estonian Dream Big Band

Facebook: https://www.facebook.com/EllaFitzgerald/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
"ELLA FITZGERALD 100" LIISI KOIKSON, SOFIA RUBINA, SUSANNA ALEKSANDRA, INTARS BUSULIS (Läti) & ESTONIAN DREAM BIG BAND / Jazzkaar 2017 T 25.4.2017 18:00 Vaba Lava 20.00 - 25.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täishind 25.-, soodushind 20.-* 
Alates 1.04 täishind 30.-, soodushind 25.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

"Ella Fitzgerald 100" kontserdi piletiga tasuta sissepääs 25.04 kell 19.45 Papanosh kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul. 

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee