Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ELLETUSE / Sügisjazz 2017

P 15.10.2017 17:00
Kumu Auditoorium
Sügisjazz 2017
ELLETUSE
Pühapäev, 15. oktoober 2017 kell 17.00 Kumu auditoorium


Ansambli Elletuse muusikud said kokku 2006. aastal eesmärgiga ühendada rahvalaul tänase kõlapildi, jazzi, maailmarütmide ja värskete värvidega. „Igal keelel on oma värv, oleme tahtnud seda värvi enda jaoks avastada ja ka kuulajateni tuua,“ on öelnud ansambli liider Paul Daniel. Elletuse muusika on kui kommentaar või raam tekstidele. Nende kõlapilt on lihtne ja selge, samas vaheldusrikas. Kriitik Joosep Sang tõstab esile Paul Danieli seadete ja loomingu küpsust ja mitmekihilisust.

Ansambel salvestas oma debüütalbumi "Helletused" 2007. aastal, kus viibis ka helilooja Veljo Tormis, olles abiks oma nõuannetega. Kollektiivi teisel CD-l „Laul jookseb ehenna“ (2010) jätkas Paul Daniel oma helidemaailma punumist regilaulu ümber ja plaadil osalesid lisaks põhikoosseisule ka külalismuusikud. Ansambli kolmas album "Ilu sõitis jõge pidi“, mis ilmub 2017. aasta sügisel, on salvestatud uue koosseisuga ja sisaldab ansambli arhitekti Paul Danieli heliloomingut armastatud eesti poetessi Kristiina Ehini luuletustele. Samas pole katkenud ka side juurtega ja rahvamuusikale omane lihtne meloodika võimaldab autoril mängida erinevate muusikaliste mustritega.

Elletuse muusika ja seadete autor kitarrist Paul Daniel on tuntud mitmetest eesti ansamblitest. Ansambli lauljad on armastatud Liisi Koikson ja Liina Saar ning uues koosseisus osalevad veel neli Eesti jazzimaastikult tuttavat muusikut – pianist Joel-Rasmus Remmel, bassist Peedu Kass ja trummarid Ramuel Tafenau ja Aleksandra Kremenetski.

Koosseis:
Liisi Koikson – laul
Liina Saar – laul
Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid
Paul Daniel – kitarr
Peedu Kass – bass
Ramuel Tafenau – löökpillid
Aleksandra Kremenetski – löökpillid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ELLETUSE / Sügisjazz 2017 P 15.10.2017 17:00 Kumu Auditoorium
Toimunud
Hinnainfo

Täispilet 15.-, sooduspilet 10.-*

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee